Dan Petr a jeho tým z Novoretro opět vtiskli neopakovatelnou atmosféru jednomu brněnskému bytu. Tentokrát pomohli svému příteli, sběrateli českého skla, hraček nebo sošek v bruselském stylu, vytvořit adekvátní rámec pro objekty, které léta s láskou sbíral. Byt, který se nachází v domě z přelomu 20. a 30. let minulého století, měl spoustu zachovaných původních prvků, což se stalo základem pro jejich tvůrčí intervenci.
Nábytek, který můžete koupit v e-shopu Novoretro, pochází z celého 20. století, je kvalitně repasovaný do původní podoby nebo mu restaurátoři záměrně trochu pozmění barevnost či ho opatří současným grafickým dekorem. To, co mají k dispozici „na skladě“, využívají také při zařizování bytů, jimž vkusná kombinace předmětů z různých období včetně současnosti dodá sofistikovanou opotřebovanou atmosféru. Když se pak jejich dílo ještě potká se zajímavým příběhem klienta, nemůže to dopadnout jinak než retro úspěchem.
Sběratel českého skla, hraček, „bruselských“ sošek, gramodesek a jiných artefaktů potřeboval od sehraného týmu v čele s Danem Petrem navrhnout poslechovku, tedy hi-fi místnost a obývák v jednom, upravit ložnici s pracovnou a kuchyň. „Chtěli jsme nějak zachovat genius loci původního bytu, takže část vybavení jsme vybrali z doby, ze které pochází, tedy z přelomu 20. a 30. let. Jsou to chromová funkcionalistická křesla a pohovka i noční stolek, světlo od Franty Anýže aj. To celé jsme šmrncli sedmdesátkama, židle u stolu v poslechovce, ikona finského designu křeslo PeeM v ložnici, jídelní židle a stůl v kuchyni, a přidali trochu industriálních prvků, jako jsou světla v kuchyni. Světlo nad stolem podle návrhu Jana Novotného jsme vyráběli sami stejně jako police na vystavené věci,“ popsal nám v kostce Dan Petr zařízení bytu. Jednotný rámec bytu, který je díky množství vystavených předmětů vizuálně roztříštěný, dodala olejovaná parketová podlaha a škrabané omítky, jež v každém pokoji vytvořily vlastní abstraktní obraz. Ideálem dekoratérů je, když mohou projekt dovést do detailů, což se zde podařilo. „Vše jsme dotáhli včetně obrazů (André), instalace všech artefaktů i pokojových květin. Naším cílem bylo, aby celek působil zabydleně, jako že vznikl tak nějak sám, v průběhu doby,“ říká Dan Petr, který aktuálně s Novoretrem pronikl na mezinárodní scénu, když dodával svítidla a židle pro londýnský projekt španělských architektů Selgas-Cano. novoretro.net

Sdílejte na
Related posts