Alexander McQueen otevírá svůj další butik v Old Bond Street v Londýně. Za celkovou podobou stojí jejich kreativní ředitelka Sarah Burton a architekt Smiljan Radic.

Interiéry jsou inspirovány přírodou. Dvojice použila hlavně dub s ořechem a kontrast světlé a tmavé se objevuje skoro všude. Podlahy, stropy a stěny jsou složitě vykládány dřevem. Zakřivená linka má návštěvníkům připomínat lidské tělo. Designéři v prostoru rozmístili skleněné válce. Tvoří spojení mezi stropem a podlahou, ale hlavně krásně odráží světlo po celém obchodě. Další výzdobu dělala umělkyně Marcela Correa z Chille. Mezi modely stojí masivní plastiky z alabastru, bronzu, žuly a dřeva.

Butik je rozložen do tří pater. V přízemí je dámská móda, v prvním patře pánská. Poslední poschodí slouží jako galerie, kde se vystavují kousky od Alexander McQueen z předešlých sezón, fotografie a různá umělecká díla. Galerie bude využívána nejen jako výstavní prostor, budou zde pořádány rozhovory a workshopy pro studenty, u kterých značka chce rozvíjet kreativitu.

Sdílejte na
Related posts