O posledním filmu Wese Andersona Asteroid City, který právě běží v kinech, se mluví jako o jednom z nejlepších snímků tohoto legendárního režiséra. Protože výtvarná stránka u něj hraje minimálně tak významnou roli jako skvělé herecké výkony, vznikl unikátní výstavní projekt, který návštěvníkům nabízí procházet se filmovými kulisami, respektive městečkem Asteroid City a nořit se do hlubin příběhu. Věřte, nevěřte, estetika Ameriky 50. let londýnskému brutalismu nesmírně sluší.

Kulisy, rekvizity, miniaturní modely, kostýmy a umělecká díla z 50. let použitá v nejnovějším filmu Wese Andersona pomohou divákům lépe poznat zákulisí amerického pouštního města Asteroid City, které se proslavilo tím, že na něj dopadl meteorit a zanechal po sobě kráter.

„Všechno, co ve filmu vidíte, bylo fyzicky postaveno a uspořádáno tak, aby herci a štáb měli pocit, že žijí v tomto skutečném městě,“ řekl producent filmu Ben Alder v rozhovoru pro Dezeen. Vstup do brutalistní stavby 180 The Strand je lemován dočasnou dřevěnou konstrukcí, jež je zdobena nápisy menu a jež napodobuje exteriér filmové kavárny.

Více info o výstavě, která končí 8. 7., najdete na 180studios.com.

Sdílejte na
Related posts