Červnová Dolce Vita je hravá, rozpustilá a jako vždy zvídavá, neboť nám při její koncepci byly tentokrát inspirací děti.

playtime

Našli jsme několik zdařilých příkladů architektury, designu i módy věnované těm nejmenším. Uvidíte tedy, jak si s úkolem navrhnout dětské hřiště poradili modernisté a jak si čeští architekti ze studia No Architects představují současné jesle a školku. Dupačky od Diora už všichni dlouhá léta znají, ale objevili jsme řadu dalších designových kousků, jež svým ratolestem můžete pořídit. V módním editorialu jsme koncept jako v knížce o Alence v říši divů obrátili vzhůru nohama a malé modely a modelky oblékli do šatů pro dospělé. Pobavili jsme se také s organizátorkou Dětského festivalu mini Terezou Bruthansovou o tom, jak na myšlenku pořádat akci pro malé přišla a jak vzkřísila ikonické hračky designérky Libuše Niklové. A nakonec jsme se podívali i na to, jak si umí hrát dospělí, konkrétně architekti, již se vyřádili ve vídeňském Centru architektury.

Rony Plesl, známý svou designérskou tvorbou, se v rozhovoru s námi sice nevrací až do dětských let, ale ohlíží se za svými profesními kořeny, na něž se nyní rozhodl navázat. Začínal totiž jako sochař pracující se sklem a mluvil s námi o tom, co ho k možná nečekanému návratu vedlo a jaký vidí rozdíl mezi designem a volným uměním. Popisuje rovněž, v čem spočívá technologie, jež podle něj představuje největší revoluci ve sklářství za sto let.

Z mnoha novinek, na které jsme v uplynulých týdnech natrefili, vybíráme vydařené spa navržené ateliérem Formafatal, vítězný návrh na novou budovu filharmonie v Praze od dánského studia BIG, aktuální kolekci oděvů českého módního uskupení Port of Stars, restauraci specializující se na pirohy ve Varšavě či novou výstavu Markéty Othové ve Veletržním paláci v Praze.

Nevynecháme ani pravidelné představení zajímavého interiéru. Tentokrát jsme se nechali pozvat do krásného malostranského bytu Jany Burkiewiczové, který je plný originálních a raritních designových kousků. Na výlet vás vezmeme do Drážďan, kde to díky tamním vysokým školám stále žije. A na závěr se ještě ohlédneme za oslavami 20. výročí časopisu Dolce Vita – na šesti stranách plných fotografií se můžete podívat, kdo nám přišel gratulovat a kdo byl speciálním hostem naší narozeninové oslavy.

Milé čtenářky, milí čtenáři, hrajte si s námi.

Vladan Šír
šéfredaktor

Roční předplatné časopisu Dolce Vita + Knihy Žijte ve své zahradě & Zelené pokoje

Objednejte si roční předplatné časopisu Dolce Vita za 990 Kč a získejte 10 vydání a dvě knihy Žijte ve své zahradě & Zelené pokoje v hodnotě 1 188 Kč jako dárek.

Nechte se inspirovat dvěma publikacemi od zakladatele atelieru zahradní architektury Flera. Ferdinand Leffler v nich přináší svěží pohled na zahradu jako na přátelské místo, kde se vám bude dobře žít a kde budete chtít trávit příjemné chvíle se svými blízkými. Najdete v nich ověřené postupy a architektonické tipy a triky, aby vám zahrada přinášela radost každý den v roce.

Více se dozvíte na stránkách flera.cz, hostbrno.cz.

Sdílejte na
Related posts