Na první pohled současná umělecká instalace, na pohled druhý moderní centrum jógy pro milovníky vizuální, tělesné i duševní harmonie.

Za interiérem berlínského Original Feelings Yoga Studia stojí dvojice architektů Bika Rebek a Daniel Prost, kteří společně vedou konceptuální Some Place Studio. Ústřední myšlenkou prostoru je „flow“, tedy plynulý meditativní pohyb, nerušený tok energií. Funkční zóny se volně přelévají jedna v druhou pomocí oblých linií mobiliáře a užití materiálů, jako je tkanina nebo konopný beton. Už ve vstupní recepci začíná jemná křivka modulární pohovky, nad níž visí plátno rakouské malířky Denise Rudolf Frank.

Textilní panel dělí prostor na dvě různé zóny. Vpravo stojí recepční pult, který se v budoucnu snad bude proměňovat v příležitostný bar, a fontána pro nezbytnou hygienu rukou. Oba objekty nesou primitivní estetiku a pocházejí z dílny německé umělkyně Yasmin Bawa. Jsou ručně vyrobeny z technického konopí a kolorované vápenné omítky.

Privátnější levá strana centrální místnosti zahrnuje šatní skříňky a vstup do cvičeben. Výslednou harmonii dodávají interiéru nostalgicky tlumené, zemité barvy s akcenty veselých dětských malůvek.

servis: someplace.studio, originalfeelings.com

Sdílejte na
Related posts