V holešovickém showroomu společnosti Konsepti se můžete nově potkat s produkcí dánské značky Fritz Hansen. Křesla Swan a Egg i židle Ant a Drop od Arneho Jacobsena tu na váš čekají v celé své kráse.

Dánská designová značka na trhu figuruje už 150 let a díky jedinečným návrhům a přístupu si vydobyla pozici mezinárodně uznávané společnosti, která vyrábí produkty prvotřídní kvality. Do historie firmy se nesmazatelně zapsali vizionářští designéři, kteří již v minulém století utvářeli tradici dánského designu. A v jejich odkazu Fritz Hansen pokračuje – portfolio značky je ikonickými produkty doslova protkáno.

Designér a architekt Arne Jacobsen proslul tvorbou nadčasových a elegantních produktů. V jeho ateliéru kromě architektonických projektů vznikaly do detailu propracované návrhy nábytku a bytových doplňků. Mezi nejoblíbenější patří kolekce křesel Egg a Swan nebo židlí Ant a Drop, jejichž výrobu značka Fritz Hansen po letech obnovila.

Kromě jedinečného designu Arne Jacobsena najdete v nabídce Fritz Hansen i další produkty známých tvůrců. Elegantní odkládací stolek Stub od dánské architektky Mette Schelde je inspirován krajinou dřevěných pařezů a plynule kombinuje dřevo a sklo, které se vzájemně prolínají.

Mezi nové designerské počiny, jež vznikly v rámci spolupráce značky s mladými talenty, patří také originální lampa Night Owl s asymetrickým stínítkem a kuželovitou základnou, kterou navrhl mladý designer Nicholai Wiig Hansen. Vyrobena je z lakovaného hliníku a jasanového dřeva.

www.konsepti.com, www.fritzhansen.com

Byznys rozhovor se zakladatelem Konsepti, Davidem Řezníčkem, si můžete přečíst zde.

Sdílejte na
Related posts