Vybrali jsme pro vás 8 papírových dárků, které zaručeně potěší i náročné oko, které si potrpí na kvalitní design. V našem seznamu najdete tipy na umělecká díla, ilustrace, tištěné fotografie i nepopsané listy, které na svůj příběh teprve čekají – vše poctivě vyrobeno a vytištěno v Česku.

1. Nová ilustrace Dahliosauři od Michala Bačáka

V okamžiku, kdy tito dva dahliosauři usedli na větev paleolistnáče, se Země královny Maud začala ukládat k mírnému zimnímu spánku.“ Tak zní podtitul nového díla předního českého ilustrátora Michala Bačáka.

Print o velikosti 35 x 50 cm na litografickém papíře vyjde na 2 650 Kč a pořídíte ho na shop.michalbacak.com nebo ve studiu ilustrátora na adrese Heřmanova 33, Praha 7.

2. Limitovaný print z Kartotéka Store

Žižkovské designové papírnictví Kartotéka zařadilo do prodeje plakáty vycházející z původních návrhů Vilibalda Weinzettla z roku 1964, vytvořené pro obaly od sirek Solo Sušice. Jde o limitované edice o 42 kusech, stejně jako bylo sirek v krabičce, které vznikly pod taktovkou projektu @czechoslovakian.ink.

Sítotisky o velikosti 50 x 70 cm pořídíte v papírnictví na adrese Fibichova 7, Praha 3 nebo na kartoteka.store za 1 990 Kč.

3. Přání od Paper Seasons z dílny Marii Makeevy

Papírová přání se pomalu vytratila z našeho běžného života, druhou šanci jim však dává projekt úspěšné ilustrátorky Marii Makeevy s názvem Paper Seasons. Osobitý rukopis umělkyně vyniká na prémiovém papíře Munken a slavnostní motivy se hodí jako milá drobnost pro nejrůznější příležitosti.

Přání o velikosti 15 x 15 cm stojí 200 Kč, je tištěné technikou sítotisku se zlatou barvou, součástí je obálka a pořídíte jej v Charaktery Store na pražské Letné nebo na pagefive.com.

4. Kniha Svátosti Michaely Karásek Čejkové a Lucie Králíkové

Svátosti jsou výsledkem čtyřletého snažení fotografky Michaely Karásek Čejkové a zahradní architektky a majitelky ekologického projektu Efemér Lucie Králíkové. Autorky v knize představují původní tradice ze všech koutů České republiky v kontextu ročního období a přírody i osobnosti, které prastaré obyčeje udržují naživu.

Knihu Svátosti koupíte za 790 Kč ve většině knihkupectví, pokud si však přejete podpořit přímo vydavatelství Wo-men, zamiřte na eshop.by-wo-men.com.

5. Předplatné magazínů dolce vita a Muži v Česku

Roční dávka inspirace a pravidelný průvodce těch nejdůležitějších novinek ze světa módy, designu, architektury, životního stylu a umění, to je magazín Dolce Vita. Panům se zavděčíte magazínem o módě, designu a inovacích, o lidech, dobrodružství, cestách, ušlechtilém pití a kvalitním jídle. Dvouměsíčník Muži v Česku je o humoru, ženách, legendách a všem, co souvisí s krásným životem.

Roční předplatné magazínu Dolce Vita pořídíte za 990 Kč zde, předplatné magazínu Muži v Česku za 570 Kč s dárkem pořídíte zde.

6. Signované fotografie od nadějných tvůrců z Laboratoře Polagraph

Galerie a obchod Polagraph, který se už přes dvě dekády věnuje Polaroidu a klasické analogové fotografii, představil letos před Vánoci projekt Polagraph Laboratoř, ve kterém přináší díla českých uměleckých fotografů do vašeho interiéru. Cílem je rozšířit povědomí o současné české a slovenské fotografii a podpořit autory v jejich další tvorbě.

Signovanou fotografii – například od nadějného fotografa Vojtěcha Veškrny – na polomatném archivním papíře o velikosti 55 x 45 cm s dřevěným rámem v limitované edici 15 kusů pořídíte za 8 500 Kč v galerii Polagraph nebo na polagraph-laborator.cz.

7. Autorské sítotisky ze Studia 44″ Print

Studio 44″ Print se zabývá inkoustovým giclée tiskem a dílna Analogbros se věnuje uměleckému, řemeslnému sítotisku. Na jejich e-shopu Poster 44 najdete nejrůznější díla, která si můžete nechat rovnou zarámovat. Každý tisk je podepsán nebo dodán s podepsaným a očíslovaným certifikátem.

Serigrafický přetisk Štěpána Malovce s názvem “Třicet” v. Srdce o velikosti 42 x 59,4 mm vyjde bez rámu na symbolických 1 989 Kč.

8. Notesy Take Take Take

Nezávislé nakladatelství grafické designérky Nikoly Klímové a ilustrátora Jindřicha Janíčka Take Take Take si k Vánocům a výročí pěti let od svého založení nadělilo sérii barevných zápisníků. S linkami nebo bez? To rozhodnutí už patří jen vám.

Notesy formátu 120 × 185 mm s 248 stranami a šitou vazbou V4 pořídíte v obchodě na Vratislavově 7, Praha 2 nebo na taketaketake.cz za 300 Kč.

Máte další tipy na kvalitní papírové dárky? Napište nám je patrik.florian@dolcevita.cz – budou se hodit!

Sdílejte na
Related posts