Přinášíme vám malé ohlédnutí za nejvýraznějšími novinkami zaběhnutých komerčních společností a prodejců, jež si svou premiéru odbyly na Designbloku 2018. České designové solitéry rozhodně stojí za pozornost a svou progresivitou a zpracováním dělají rovnocennou společnost mladému “punkovému” designu.

Začínáme v pražském showroomu značky Preciosa Lighting, která v rámci Designbloku představila v české premiéře novinky Siren a Pearl Drop. Jejich globální uvedení se konalo letos na veletrzích Maison & Objet v Paříži a Salone Del Mobile, Milano v Miláně:

Novinku značky TON tohoto roku navrhla designérka Lucie Koldová, známá prací se sklem a svítidly. Lounge křeslo Chips je jejím prvním kusem sedacího nábytku. “Ráda pracuji s průsvitnými materiály. V tomto návrhu jsem proto použila opticky lehký, avšak záměrně předimenzovaný opěrák z perforované textilie, který je orámovaný ručně ohýbaným dřevem,” popsala klíčový prvek Lucie: 

RAVAK na letošním Designbloku představil akrylátovou solitérní vanu ve vlastním designu inspirovaném puristickým stylem. Obdélníkovou základnu, která vaně dodává vizuální stabilitu, kombinuje SOLO s oválnou horní partií. „Svým minimalistickým výrazem koupelně dominuje, a to nejen díky nezávislosti na prostoru. Unikátním způsobem kombinuje dva základní geometrické tvary do harmonického celku “ vysvětluje český výrobce vany navržené designérem Kryštofem Nosálem: 

Na pop-up instalaci Canapé by Soffa v nově zrekontruovaném Obecním dvoře si posvítila značka Bomma.

Společnost Delta Light postavila v Průmyslovém paláci na Výstavišti minimalistický do sebe uzavřený stánek, jehož interiéry daly vyniknout kolekci svítidel zahrnující extravagantní světelné objekty XY180, rebelskou kolekci Punk či Hedra i osvědčená kruhová svítidla Superloop.


Sdílejte na
Related posts