Nová variabilní světelná instalace z řady Preciosa Lighting Signature Designs je oslavou křišťálu i řemeslného diamantového brusu.

Produkty ukrývající se pod názvem Signature Designs představují v portfoliu české sklářské jedničky originální a variabilní koncepty svítidel, jež se stávají dominantami interiérů po celém světě. Firma Preciosa Lighting jich dnes nabízí celkem pět: Inspiral, Pearl Drop, Breath of Light, Pearl Wave a Pearl Curtain. Každý z konceptů staví na vlastním jedinečném příběhu a nabízí různé rozměry, kompozice, barvy, materiály či povrchové úpravy, konstrukční principy a metody svícení. Poslední novinkou, jež oficiálně vstoupí na trh v pondělí 25. října 2021, je křišťálové svítidlo Diamond Cloud.

Diamond Cloud je variabilní světelný objekt skládající se z trojúhelníkových tyčí s geometricky čistou estetikou. Díky minimalistickému zavěšení křišťálových komponentů, geometricky pravidelnému uspořádání i tradičnímu broušenému dekoru svítidlo elegantně odráží a rozkládá světelné paprsky napříč celým interiérem.

Autory nové světelné instalace jsou kreativní ředitelé Preciosa Lighting Michael Vasku a Andreas Klug, dále Marilies Wedl a Lukáš Uliarczyk. Při tvorbě svítidla se nechali inspirovat kosočtvercovým diamantovým brusem, který dokáže zdůraznit výjimečné opticko-estetické vlastnosti křišťálu.

„Diamond Cloud, stejně jako všechny koncepty z portfolia Preciosa Signature Designs, zdůrazňuje krásu, která pramení z kombinace kultivovaného křišťálu a světla. Svítidlo je moderním klenotem luxusních i klasických interiérů a skvěle působí i hlavní designový element v minimalistických interiérech,“ uvádí Michael Vasku, kreativní ředitel Preciosy Lighting. „Diamond Cloud se vyznačuje svou flexibilitou. Dokážeme jej přizpůsobit na přání každého klienta a usnadnit jim zrealizování jejich vizí a představ.“

Interiérový designéři si mohou navíc vybrat až z deseti typů povrchových úprav komponentů a několika možností zavěšení, jež dělají z každé realizace jedinečný světelný objekt. Pro změnu atmosféry v prostoru je možné využít také dynamické světelné scény.

Náš rozhovor s ředitelkou Preciosa Lighting o byznyse a designu si můžete přečíst zde:Více informací se dozvíte na preciosalighting.com.

Sdílejte na
Related posts