Italský módní dům Fendi se v rámci letošního ročníku festivalu Design Miami spojil s newyorskou umělkyní Sarah Coleman. Výsledkem spolupráce je odvážná reinterpretace butiku z roku 2015 v oblíbené čtvrti Miami Design District i efektní limitovaná kolekce kabelek Peekaboo.

Povrch akrylového křesílka vytvořený pomocí koláže archivních snímků Fendi z knih a časopisů.

Moodboard v newyorském studiu umělkyně: Archivní snímky Fendi, testy s ikonickým vzorem Zucca.

Fendi tak navazuje na více než desetiletou tradici participace a podpory prosincové přehlídky designu na východním pobřeží USA. Zadání ze strany tradiční římské značky tentokrát znělo jasně: „Buďte disruptivní!“.

Fasádě miamského butiku tak americká všestranná umělkyně vdechla život pomocí archivního pruhovaného vzoru Pequin sytě žluté barvy. Interiér navíc obohatila o vlastnoručně vyrobený nábytek a doplňky. Křesílka, židle, polštáře, hrnky na kafe, dezinfekční gely a další předměty denní potřeby převlékla do látek s monogramem Zucca, které pocházejí z rozpáraných kabelek a dalších vintage doplňků. Právě upcyklace starého nábytku – zejména skládacích židliček – pomocí materiálů s ikonickými vzory luxusních značek utváří specifický rukopis Coleman, kterým dokázala zaujmout nejen v galeriích, ale také na Instagramu.

Výsledkem spojení, které je pro umělkyni splněným snem, je rovněž speciální řada tří limitovaných stylů ikonické kabelky Peekaboo ISeeU, kterou navrhla Silvia Venturini Fendi. Artist Peekaboo je tak nově k dispozici v kultovní Fendi žluté s embosovaným logem FF, bílé nappa kůži s fosforeskujícími korálky a výšivkami, které svítí ve tmě, a v neposlední řadě také v pestrobarevném plátně. Odvážné návrhy mají být reflexí pulzující umělecké scény i vzpomínek na hračky z autorčina dětství.

Sdílejte na
Related posts