Francouzský módní dům se spojil s kalifornským výrobcem biomateriálů MycoWorks, aby nabídl klasickou koženou kabelku Victoria v udržitelnější variantě.

O experimentech s myceliem v oboru produktového designu jsme psali už zde. Tentokrát však na scénu přichází móda, a rovnou ta nejvyšší. Luxusní dům Hermès do svého portfolia zařazuje nový biomateriál s názvem Sylvania z prvotřídního mycelia. Primární surovinu značce dodává kalifornská firma MycoWorks, která prémiové mycelium pěstuje skrze vlastní patentovaný proces fermentace. Organický materiál je následně vyčiněn a opracován koželuhy domu Hermès ve Francii, kteří posílí jeho pevnost a odolnost. Výsledkem je měkký ekologický produkt podobný kůži s jantarovým odstínem a přírodní patinou.

„Sylvania reprezentuje způsob, jak mohou příroda a biotechnologie nabídnout materiál s nejvyššími standardy kvality, “ říká generální ředitel společnosti MycoWorks, Matt Scullin.

MycoWorks nabízí mycelium v různých barvách i texturách

V kolekci Hermès podzim/zima 21 byl nový materiál použit pro kabelku Victoria. Design kabelky doplňuje plátno H plume a telecí kůže Evercalf. Podle rozhovoru publikovaném na portále Business of Fashion se módní dům klasickou kůži nahradit nechystá.

Nová verze kabelky Victoria je však důkazem, že se udržitelnost a moderní ekologické materiály hlásí o slovo také na módních molech. Budoucím generacím luxus a precizní zpracování zkrátka nestačí. Chtějí utrácet za módu, která je etická a zbytečně nedevastuje planetu.

Sdílejte na
Related posts