Ronyho Plesla vystřídala na pozici uměleckého ředitele sklárny Rückl jeho bývalá studentka, designérka Kateřina Handlová. V nové roli ji čeká
navázání na úspěšné roky a další rozvoj moderního českého křišťálu.

Kateřina Handlová, díky svým zkušenostem se značkou Bomma, nejde do neznámého prostředí. „Na svůj nový úkol se moc těším, ale přistupuji k němu s velkou pokorou. Sklo je moje celoživotní láska a Rückl je lovebrand. Snoubí se v něm řemeslo, kvalita, tradice, ale i láska a příběhy. Tohle tam vnášel Rony a bude výzva v tom pokračovat. Chtěla bych to obohatit ještě o křehkost a sexy nádech.“ říká Kateřina. A ačkoliv je ještě na konkrétní plány brzy, prozrazuje: „Na trhu postrádám kvalitní designový střed, který by doplnil dražší kusy pro ryze slavnostní příležitosti. Chtěla bych se pokusit vytvořit i finančně dostupnější produkty, které si ale zachovají vysokou kvalitu, originální design i identitu značky Rückl.“ Do křesla umělecké ředitelky usedá Kateřina v době, kdy se připravují podzimní a vánoční kampaně, v nichž již přiloží ruku k dílu. Navíc sklárnu v Nižboru čeká příští rok redesign. Počítá se i s její první produktovou řadou s vlastním otiskem. Představí jí, až bude vybroušena do posledního detailu.

Rony Plesl odchází z pozice uměleckého ředitele po pěti letech a výrazně přispěl k vzkříšení této tradiční značky českého křišťálu. „Byla to nejkrásnější spolupráce se sklárnou v mém životě. Poprvé jsem dostal šanci ovlivnit celý obraz značky. Jsem vděčný Martinovi Wichterlemu, že mi dal tuto šanci, a myslím, že jsem nezklamal. Velice děkuji všem, kteří mi pomohli. A moc děkuji lidem, kteří Rückla milují, protože vědí, že si kupují část výjimečného příběhu,“ řekl Rony Plesl se slzami v očích během svého loučení.

Více informací o značce najdete na www.ruckl.cz

Sdílejte na
Related posts