Italská rodinná značka Minotti, výrobce luxusního italského nábytku, vykročila začátkem prosince do nové éry. Zástupci druhé a třetí generace jejích zakladatelů otevřeli první vlajkový obchod ve střední a východní Evropě. Najdete ho v centru Prahy na Petrském náměstí.

Stopadesátimetrový obchod v přízemí novorenesanční budovy se nachází jen pár bloků od obchodu Stopka, jenž byl dosud domovem Minotti v Česku a který značku dlouhodobě zastupuje. „S Minotti spolupracujeme léta a otevření Minotti Praha je pro nás přirozeným vývojem našeho partnerství. Jsme velmi hrdí, že otevíráme první vlajkovou loď Minotti v České republice,“ říká Jiří Stopka, majitel rodinné firmy nesoucí jeho jméno, která na našem území působí již více než 30 let.

V novém, samostatném obchodě Minotti, takzvaném monobrandu, najdou návštěvníci jak bestsellery italského výrobce, tak novinky z aktuální kolekce 2022. Pohovky, křesla a stolky navržené in-house designérem značky Rodolfem Dordonim, ale i spolupracujícími autory, jako jsou Marcio Kogan z Brazílie, studio Nendo z Japonska a italsko-dánské GamFratesi. Instalaci, vyvolávající dojem domácího prostředí, doplňují umělecká díla pražské DSC Gallery a díla Ronyho Plesla. Součástí je i knihovna vzorů materiálů a dekorů, s nimiž značka pracuje. 

Pro Minotti je to světově již 49. samostatný vlajkový obchod, kterým se potvrzuje rostoucí význam českého trhu pro zavedené mezinárodní značky.

Více info na minottipraha.cz.

Sdílejte na
Related posts