Minotti otevírá svůj první monobrand v Česku

Vladan Šír | Business, Design, Interiéry | 06/12/2022

Italská rodinná značka Minotti, výrobce luxusního italského nábytku, vykročila začátkem prosince do nové éry. Zástupci druhé a třetí generace jejích zakladatelů otevřeli první vlajkový obchod ve střední a východní Evropě. Najdete ho v centru Prahy na Petrském náměstí.

Stopadesátimetrový obchod v přízemí novorenesanční budovy se nachází jen pár bloků od obchodu Stopka, jenž byl dosud domovem Minotti v Česku a který značku dlouhodobě zastupuje. „S Minotti spolupracujeme léta a otevření Minotti Praha je pro nás přirozeným vývojem našeho partnerství. Jsme velmi hrdí, že otevíráme první vlajkovou loď Minotti v České republice,“ říká Jiří Stopka, majitel rodinné firmy nesoucí jeho jméno, která na našem území působí již více než 30 let.

V novém, samostatném obchodě Minotti, takzvaném monobrandu, najdou návštěvníci jak bestsellery italského výrobce, tak novinky z aktuální kolekce 2022. Pohovky, křesla a stolky navržené in-house designérem značky Rodolfem Dordonim, ale i spolupracujícími autory, jako jsou Marcio Kogan z Brazílie, studio Nendo z Japonska a italsko-dánské GamFratesi. Instalaci, vyvolávající dojem domácího prostředí, doplňují umělecká díla pražské DSC Gallery a díla Ronyho Plesla. Součástí je i knihovna vzorů materiálů a dekorů, s nimiž značka pracuje. 

Pro Minotti je to světově již 49. samostatný vlajkový obchod, kterým se potvrzuje rostoucí význam českého trhu pro zavedené mezinárodní značky.

Více info na minottipraha.cz.

Foto | archiv Minotti
Le Grill

Aktuální číslo

Předplatné