Česká značka ručně vyráběného skla Klimchi obohatila svou nabídku o produktové novinky vytvořené podle návrhu kreativního ředitele a designéra Františka Jungvirta. Nápojová řada Crust odkrývá kresby pod kůrou stromů, kolekce Shadows, rozšířená o řadu sklenic na nožce, zachycuje hru stínů a barev v zakřivení skla, Linea zrcadlí modernistickou architekturu a symetrii přírody. Vázy Monochrome Edit napodobují siluetu topolu a půllitry Kugel jsou na pivní sklo neobvykle barevné.

CRUST

Tato nápojová kolekce je primárně určena na lihoviny zrající v sudu, jako je whisky a rum. „Ve svém optickém dekoru skla odráží kresebný příběh života pod kůrou i pohyb vodní hladiny na lesních tůňkách a potůčcích,“ popisuje originální kolekci František Jungvirt. Set karafy a sklenic Crust slouží také jako set na vodu s naklapávací sklenicí, která funguje jako jakýsi uzávěr a chrání destilát či vodu před znehodnocením.

SHADOWS

Minimalistická kolekce sklenic na nožce má svůj předobraz ve stejnojmenné stolní nápojové sadě, kterou značka Klimchi uvedla na trh v roce 2020, rovněž v designu Františka Jungvirta. Nejnovější řadu Shadows tvoří šest klasických tvarů s vysokou stopkou v křišťálovém a tělovém odstínu Suede Pink a luxusní řada Golden Lux. Design si pohrává se stíny a barvami zachycenými v zakřivení skla. Každý kus je dokonale tvarovaný tak, aby zvýraznil vůni a chuť vín, koktejlů i destilátů.

LINEA

V linii tvaru této kolekce skla lze vidět plynutí řek v českých horách i poctu modernistické architektuře a uměleckému přístupu tvarové čistoty. „Vila Tugendhat v Brně, ale například i Volmanova vila v Čelákovicích jsou ceněná funkcionalistická díla, která nejen já stále obdivuji, a proto mám obrovskou radost, že se set Linea stal součástí nového vybavení právě Volmanovy vily,“ dodává František Jungvirt. Každý kus vyznačující se jemností čárového optického dekoru ve skle je ručně dokončován brusem a leštěn do vysokého lesku.

MONOCHROME EDIT

„Procházíte mezi vysokými vlnícími se topoly, ztraceni uprostřed šumavských kopců, pod nohama vám křupe čerstvý sníh,“ tak přibližuje František Jungvirt intimní okamžik, který se snažil přenést do exkluzivního designu kolekce Monochrome Edit. Štíhlé vázy, navržené pro květiny s dlouhými stonky a ozdobné trávy, přebírají vznosnou siluetu topolů a jsou vyrobeny ručně jemným, ale pečlivým dotykem řemeslníků.

KUGEL

Barevné pivní půllitry jsou příspěvkem ryze současné značky Klimchi k hluboce zakořeněné tradici vaření a pití piva a také výroby pivního skla. Neobvyklé sklenice odkazují k soudkovitým tvarům a čočkovitému brusu, ale zároveň se mohou stát designovým kusem skla v moderním pivním baru. Půllitry z kolekce Kugel jsou s mistrovskou přesností ručně broušené a odborně tvarované v kovové formě.

Nové produkty Klimchi zachytila fotografka Anna Pleslová v interiérech pražského hotelu Andaz a dokonale vystihla propojení ušlechtilého skla a designových prostor hotelu. Nápojové sklo Klimchi navíc hotelové pokoje doplňuje nastálo. Více info najdete na klimchi.cz.

Sdílejte na
Related posts