Nebudeme vám servírovat deset důvodů, proč jsou papírové plánovače lepší než ty digitální. Každý z nás má při organizaci času a úkolů jiné potřeby. Pokud však patříte do té skupiny, která na papír a tužku nedá dopustit, vybrali jsme pro vás desítku diářů od poctivých českých výrobců i těch osvědčených zahraničních. Všechny je navíc sežene v lokálních obchodech či e-shopech.

Papelote

Jeden z nejoblíbenějších produktů pražského papírnictví Papelote se vybarvil novými vzory i odstíny. Elemento v sobě ukrývá praktickou kapsu na papírky či vizitky a týdenní plán s volnou stránkou na poznámky. Plány, sešit a případně také tužku drží pohromadě praktická gumička.

Koupíte na papelote.cz za 449 Kč.

Voala

Další pražské papírnictví ve své tvorbě umně kloubí minimalismus i prvky umění. Nová kolekce diářů Mist má evokovat snovou náladu šedobílého mlžného oparu nad ranními loukami. Obálky jsou z papíru GMUND Urban Architekt, který nese otisk pravidelných čistých linií.

Koupíte na voala.cz od 380 Kč.

Nähe / Kartotéka

Praktické plánovače od kalifornské značky Hightide nově zařadilo do prodeje designové papírnictví Kartotéka, které sídlí na pražském Žižkově. Plastový obal v různém barevném balení vám může sloužit léta, stačí v něm vyměnit papírovou část nebo jej můžete využít jako obal na obyčejný sešit.

Koupíte na kartoteka.store za 790 Kč.

Marjolein Delhaas / Object

Příštích 365 dní si můžete naplánovat také v diáři z dílny rotterdamské grafické designérky Marjolein Delhaas, který nabízí brněnský Object Concept Store.

Koupíte na objectstore.cz za 1 270 Kč. Další formáty a barvy najdete přímo na e-shopu umělkyně marjoleindelhaas.com.

Papírna

Letenská papírna letos připravila své první diáře pro veřejnost, při kterých vycházela z návrhů, které v minulých letech připravovala pro společnost Aerofilms. Opatřen je vazbou V8, ekologickým papírem, týdenním kalendáriem, volnými stranami pro poznámky, zlatavým dekorem na obálce a mottem: „Slunce vyjde každý den.“

Koupíte na papirna.cz za 599 Kč.

Monocle / Book Therapy

Pro české fanoušky poctivé mezinárodní žurnalistiky, kterou přináší magazín Monocle, zařadilo zážitkové knihkupectví Book Therapy diáře, které vzešly ze spolupráce tradičního německého výrobce Leuchturm a výše zmíněného vydavatelství.

Koupíte na booktherapy.cz za 690 Kč.

Reformát

Papírnictví z druhé ruky a knihařská dílna pro veřejnost rozkročená mezi Prahou a Děčínem už několik let nabízí diáře z recyklovaného materiálu. Jejich obálky s fotografiemi nebo grafikami vzpomínají několik dekád zpět a každý kousek je originál.

Koupíte na reformat.cz za 550 Kč.

Moleskine / Fra

Francouzská nadčasová klasika, kterou na českém a slovenském trhu nabízí nezávislé nakladatelství Éditions Fra.

Koupíte na moleskine.cz od 459 Kč.

Plánovače Bobo

Neholdujete dlouhodobým plánům a potřebujete si uspořádat den po dni? Praktické nedatované plánovače a zápisníky úkolů nabízí rodinné blokařství Bobo.

Koupíte na bobo.cz za 59 Kč.

Leuchtturm1917

O tradiční německé fabrice na papírenské zboží z roku 1917 jsme psali už o pár řádků výše ve spojení s vydavatelstvím Monocle. Originální verzi plánovače formátu B6, která se nesnaží být zbytečně kreativní, ale zato spolehlivě slouží, sežene na e-shopu Paperlove.

Koupíte na paperlove.cz za 449 Kč.

Máte další tipy na kvalitní lokální diáře? Napište nám je patrik.florian@dolcevita.cz.

Sdílejte na
Related posts