Novinková kolekce Moser Bouquet se zrodila z úzké spolupráce mistrů sklárny se špičkovým someliérem Davidem Kuchařem, který se podílel na vývoji designu. Ten se snaží křišťálové sklenky přizpůsobit nejen pro vína červená a bílá, ale i pro jednotlivé vinné odrůdy. Soubor Bouquet proto obsahuje jedenáct specificky tvarovaných sklenic, z nichž lze dokonale vychutnávat odrůdy Chardonnay, Pinot Noir, Riesling, Cabernet Sauvignon, Champagne nebo jiná šumivá vína. Potěší také při servírování likérů, destilátů, piva nebo vody. 

Pozornost budí smyslné zakřivení ve tvaru květu lilie a zářivý geometrický brus vespod každé číše v typických “moserovských” barvách: rosalin a beryl.

Podle Davida Kuchaře nebyly dosud modely a tvary sklenek pro různé druhy vína ideální. „Některé tvary skla potenciál různých odrůd potlačovaly, konzument si je nemohl naplno užít. Pak při rozhovoru s generálním ředitelem Moseru Františkem Schneiderem poprvé zazněla myšlenka, že by chtěl vyrobit moserovskou kolekci v profesionální formě jak pro someliéry, tak pro milovníky vína. Takovou, aby ji odborníci přivítali z hlediska praktičnosti a užitnosti.“ 

Více naleznete na moser.cz.

Sdílejte na
Related posts