Už více než 50 let se značka Alpina věnuje vývoji a výrobě výjimečných automobilů pro znalce a nadšence. Společnost, obohacující automobilový svět o unikátní vozy, jež charakterizuje dynamika, výkonnost a sportovně elegantní vzhled, nyní navázala na dlouhou tradicí exkluzivních limitovaných edic, jejichž výjimečnost z nich vždy činila sběrateli a nadšenci vyhledávané vozy. B5 GT je vrcholné provedení BMW řady 5 v nabídce společnosti Alpina, je k dispozici s karoserií sedan i kombi a pouze ve 250 exemplářích. 

Srdcem BMW ALPINA B5 GT je známý, dvěma turbodmychadly přeplňovaný motor V8 o objemu 4,4 litru s typickou dynamikou, vysokým točivým momentem a plynulým průběhem výkonu. Dosahuje parametrů 634 koní a 850 Nm, což z něj činí nejvýkonnější motor v historii značky Alpina. Spojen je s osmistupňovou sportovní automatickou převodovkou ZF speciálně přizpůsobenou na vysoký točivý moment motoru, která umožňuje dynamické řazení, a upravený systém Launch Control je zárukou špičkové akcelerace.

2023 BMW ALPINA B5 GT

Sprint z klidu na 100 km/h BMW ALPINA B5 GT zvládne za 3,2 sekundy (3,4 sekundy pro kombi) a dechberoucí zrychlení se zastaví až na hodnotě 330 km/h (328 km/h pro kombi). Tyto hodnoty pravděpodobně činí z B5 GT nejrychlejší sériově vyráběný sedan a kombi! Výjimečná dynamika vozu je doplněna plným zvukem V8 linoucí se z nového sportovního výfuku s dvěma dvojitými koncovkami potaženými nitridem titanu.

2023 BMW ALPINA B5 GT

2023 BMW ALPINA B5 GT

BMW ALPINA B5 GT jezdí na nejnovější interpretaci 20“ kol ALPINA CLASSIC v nadčasovém dvacetipaprskovém designu. Středová poklička má pro B5 GT exkluzivní povrchovou úpravu ve speciální barvě Marron Volciano a je na ní decentní označení B5 GT. Precizní ovladatelnost přináší zpevnění přední části vozu pomocí vzpěry mezi horními uloženími předních tlumičů, vzadu byla zase nepatrně snížena světlá výška, což přineslo nižší polohu těžiště. Rovnocenným oponentem silnému motoru jsou brzdy Brembo s pevnými čtyřpístkovými třmeny a kotouči o průměru 395 mm na přední nápravě a plovoucími třmeny a kotouči o průměru 398 mm vzadu. Vůz je k dispozici v tradičních barvách ALPINA Blue a ALPINA Green, ale také v šesti speciálně vybraných odstínech Arctic Race Blue, Petrol Mica, Verde British Racing, Chalk, Imola Red a Daytona Violet. Typická linka ALPINA Deco-Set je exkluzivně v barvách Marron Volciano, Blue Matt a Green Matt.

2023 BMW ALPINA B5 GT

Uvnitř BMW ALPINA B5 GT nabízí širokou paletu možností výbavy a designu. Standardem je kůže Nappa v celé řadě barevných provedení, volitelnou možností je celokožený interiér z kůže Merino. Zákazníci si ovšem mohou rovněž konfigurovat svůj individuální interiér přímo v kožedělné dílně značky ALPINA. Výsledkem je pak mistrem ručně vytvořený interiér z přírodně vyčiněné kůže LAVALINA a jejich jedinečná B5 GT. Poslední možností v omezeném množství je pak sportovně laděný interiér se sedadly s výraznějším bočním vedením a ručně vyráběným čalouněním v kombinaci černé kůže Dakota s černou Alcantarou na středové části sedadel a modrým prošíváním. Společným znakem všech variant čalounění je vysoce kvalitní vyšívaný nápis “B5 GT” v barvě Marron Volciano s bílým obrysem v předních opěrkách hlavy. Samozřejmostí je speciální výrobní plaketa ALPINA z nerezové oceli umístěná na středové konzoly a v motorovém prostoru nesoucí individuální výrobní číslo limitované edice B5 GT. Všechny speciální modely těží z rozšířené standardní výbavy včetně vyhřívaného volantu, prostorového audiosystému Harman Kardon, lesklého obložení Shadow Line a antracitového obložení střechy. 

2023 BMW ALPINA B5 GT

2023 BMW ALPINA B5 GT

2023 BMW ALPINA B5 GT

2023 BMW ALPINA B5 GT

BMW ALPINA B5 GT už je možné objednávat u společnosti Invelt, invelt.com.

Sdílejte na
Related posts