V Pražské tržnici se od 18. do 19. června představí téměř stovka vystavovatelů s tím nejlepším, co současný dětský design a móda nabízí.

Zakladatelka a ředitelka festivalu Tereza Bruthansová opět pečlivě vybrala to nejzajímavější, nejoriginálnější a nejkvalitnější z oblasti hraček, knížek, nábytku a doplňků do dětských pokojů, módy nebo kosmetiky.

„Od začátku jsme mini koncipovaly jako stylový a zároveň hravý festival, kde si na své přijdou malí i velcí. Vystavovatele pečlivě vybíráme tak, aby jejich sortiment byl originální, kvalitní, pro děti i dospělé přitažlivý a vymykal se běžné komerční nabídce. Převažující domácí autory, značky a firmy zasazujeme do kontextu výrazných zahraničních zástupců. Čerstvé novinky se na mini potkávají s generacemi prověřenými ikonami. nabídka festivalu je pestrá a doplňuje ji nabitý doprovodný program pro děti všech věkových kategorií, v rámci něhož připravujeme mimo jiné unikátní tvůrčí dílny,“ přibližuje festival pořadatelka Tereza Bruthansová.

5. výročí festival slaví vizuálem s pěti červenými puntíky a ručně malovanou dřevěnou figurkou od designérky hraček Terezy Talichové, tvořící pod značkou tititi. Umělecká ředitelka mini Zuzana Lednická nechala vizuál rozehrát animací, v níž se prolíná pět figurek s různým dekorem. Tereza Talichová také vytvoří velkou sochu, jež se stane středobodem festivalu. A navíc bude Tereza též autorkou tří mini cen v podobě ručně malovaných dřevěných figurek, které porota udělí vystavovatelům za nejzajímavější počiny.

Nedílnou součástí festivalu je doprovodný program. Děti se mohou těšit na tvůrčí dílny s kreativním epicentrem Vzletná, spisovatelkou Irenou Hejdovou a nakladatelstvími Host, Pikola nebo Meander, hudební workshop s La školou, zdobení nanuků Lunar a Lelí’s cupcakes a cvičení jógy s angličtinou od Little Bubbles. Jako bonus proběhnou na festivalu letos také módní přehlídky, které bude moderovat Emma Smetana. Tři české značky Shark in the Park, Wildmoon a Šimido spolu s francouzskou Tajinebanane předvedou modely jak pro děti tak pro maminky.

Festival Mini proběhne 18. – 19. června 2021 od 10:00 do 18:00 v Pražské tržnici (Bubenské nábřeží 306/13, Praha 7). Bližší informace a seznam všech vystavovatelů najdete na festivalmini.cz.

Sdílejte na
Related posts