Mnohokrát jsme o nich psali v novinkách, ale ještě nikdy jsme jim nevěnovali pozornost v souhrnném přehledu. Připomeňte si spolu s námi, jaké nejlepší české značky vyrábějící originální kožené kabelky se perou o vaši pozornost a s jakými novými modely se vytasily letos na podzim.

1 yrnche

„Kolekce Your Daily Bread připomíná, že vše, co každý den činíme, ovlivňuje svět kolem nás. Stejně tak jako každý den děláme spoustu věcí rutinně, mělo by nám být naprosto přirozené přemýšlet nad tím, z jakých materiálů jsou vyrobené věci, které používáme, a jakou za sebou zanechávají stopu,“ říká Gabriela Fričová. Například usně, z nichž se standardně kabelky ve velkoprodukci vyrábějí, jsou většinou činěné velkým množstvím chemikálií, aby kůže byla stálá a měla požadovaný povrchový efekt. Yrnche využívá pouze přírodně činěné usně, které jsou druhotným produktem masného průmyslu. S novou kolekcí přichází oblíbené psaníčko v mini provedení, které lze nosit na tři různé způsoby, a peněženka velikosti M.

yrnche.com

2 PBG

Vinohradské PBG dopřálo bloggerce a fotografce Nicole Kudělkové, aby uvedla společnou kolekci obsahující Tote bag a psaníčko Purse z italské kůže (bude se prodávat zvlášť, ve spojení s Tote bag poslouží jako organizér.), a to v barvě Powder Rose, která byla namíchána na míru a vystihuje Nicolin styl. Další součástí kolekce je šátek od Anny Schwitzer ve dvou barevných variantách.

pbgstudio.com

3 Verlein

Nové modely crossbody kabelek Ana a Ana Mini působí extravagantním dojmem díky tzv. croc efektu, reliéfu na hovězinové usni imitujícím kůži plazů. Luxusní pojetí nové řady CinchCroc současně navazuje na předchozí linie Veroniky Stuedlein minimalistickým tvaroslovím, precizním zpracováním každého detailu a evropským původem materiálů.

verlein.cz

4 Naut

Filip Nguyen a Lukáš Procházka sice dali populární model Rudimentum „k ledu“, ztrátu však nahrazují taškou Delta s na míru tkaným popruhem. Italská hovězí kůže, komponenty z laserované nerez oceli a zipy YKK Excella zaručují, že vám tento kousek vydrží navěky.

carrynaut.com

5 Loro Oro

Gigi baguette a Moon saddle jsou v nové edici Drop 1 opět (stejně jako v předchozí Edici 0) dostupné v hladké i croco kůži laděné do zemitých barev. Kreativní ředitelka Alina Janovskaja kabelky nyní rozjasnila zlatými prvky.

lorooro.cz

6 .aboutleather.

Barboru Musilovou svedly hříšné myšlenky. Její novou, ručně šitou minisérii kabelek a ledvinek .be sinful. zdobí tepané kříže od slovenské šperkařky Veroniky Ďuricové alias Dick Wolf a uvedla ji pouze v černé kůži. Doplňuje je ručně tepaný řetěz ze stříbra. Pro dezénovou úpravu kůže vybrala také imitaci krokodýla v laku.

aboutleather.cz

7 Ether

Eva Vontorová představila sérii kabelek IMO, TUBUS a ROTA letos v létě. Trojici nových tvarů doprovází kožené řemínky nebo řetězy, které se dají libovolně kombinovat a posouvat tak vzhled kabelky z minimalistické k zábavně punkové. Kvádr IMO se dokáže transformovat ve větší shopper a v nabídce je rovněž v mini verzi.

ether.cz

8 Patrick Poppet

Kolekce 3×3 z dílny Patrick Poppet Lucie Kalousové přichází se třemi barvami a třemi způsoby nošení. Bordó Cheryl, zelenou Harmony a modrou Electru můžete nosit přes rameno, jako ledvinku nebo jako psaníčko s opaskem.

patrickpoppet.cz

9 Folbeur

K dosavadním čtyřem stylům z kolekce Macaron české značky FOLBEUR, za kterou stojí designérka Markéta Folberová, se připojila kabelka Macaron Grand. Jako větší sestra roztomilé Macaron Petit je sice věrná obdelníkovému tvaru, ale nabízí více prostoru i barev – podšívku klasické šedé rozzářila žlutá podšívka, uvnitř hnědé hověziny se pak ukrývá fialová.

folbeur.com

10 Milimu

Novinky v portfoliu Milimu představila Milina Havrlantová na letošním Designbloku. Kabelky z hovězí usně a veluru se pohupovaly na kobaltově modrém pozadí v mobilní instalaci, kterou ve spolupráci s autorkou připravilo studio Okolo. Milimu vychází z puristických linií a architektury a zakládá si na kvalitě materiálů a zpracování.

milimu.com

Sdílejte na
Related posts