Francouzská firma The Line doposud vytvořila siluety pro 55 různých měst po celém světě a Praha na tu svou ještě čeká. Avšak ne na dlouho. The Line je známá pro své designové siluety měst i s památkami, které doslova vypráví jeho příběhy. Svůj příběh už takhle dostala Barcelona, Londýn, Jeruzalém, Paříž, Athény, Antverpy, Rio de Janeiro, Šanghaj a další.

Panorama stověžaté zlaté Prahy se v současné době vyrábí ve Francii a firma ji představí na trhu v červnu 2019. Současně se otevře kamenný obchod v Praze, který bude pro všechny české příznivce designu a cestování. Dokonce se plánují zpracovat i další významná česká města, jako třeba Český Krumlov nebo Karlovy Vary.

A jak taková výroba siluety probíhá? Nejdříve je potřeba místo podrobně vyfotit ze všech stran a snímky se následně posílají do Marseille nebo Paříže ke zpracování. Různé pohledy na město se pak vyřezávají laserem do oceli. Finální silueta se vyrábí ve dvou barvách, v černé nebo zlaté. Každé jednotlivé panorama má v sobě schovanou hádanku, protože krabice neobsahuje popisky ani název dané lokace.

Sdílejte na
Related posts