Umělecká dvojice Carlo Brandelli a Ewa Wilczynski se dotýká chybějícího pocitu přítomnosti v moderním životě a svou intimní performancí Liminal se zaměřuje na vyšší rytmy komunikace a energie. Divák se stává hlavní postavou děje a je přímo vyzván čelit svým vnitřním pocitům. Individuálně promyšlená struktura každého jejich miniaturního předmětu pomáhá zrychlené mysli soustředit se.

Všechny miniatury této netradiční seance jsou vyrobeny v měřítku lidské ruky — od tří lotosových střevíčků až po části těla porcelánové panenky ručně malované olejem pomocí řas Wilczynské a oblečené do latexového vinylu Brandelliho. Říkají jim „freeform miniature couture“. Umělci sedící kolem harmonizační desky vypadají, jako by hráli šachovou partii. Pomocí geometrických linií určených fotografickým procesem pohybují zlatými paramagnety, jež připomínají talismany.

Jedinečnost Liminalu spočívá v tom, že vyžaduje plnou přítomnost v daném okamžiku, což je vzhledem k množství rušivých elementů, které na nás každodenní život vrhá, vzácnost. I když si myslíme, že jsme soustředěni, stačí jeden podnět, abychom byli znovu rozptýleni, jediná vtíravá myšlenka, která nás může vyvést ze zóny klidu do území chaosu. Zatímco výměna probíhá, Brandelli a Wilczynski jsou oděni ve skromných modrých pláštích v laboratorním stylu. Jejich dílo vede k zamyšlení nad spiritualitou v dnešních moderních tvůrčích postupech.

Performance Carla Brandelliho a Ewy Wilczynski 7. ledna 2022 v londýnských Roland Gardens.

Více čtěte v aktuálním vydání Dolce Vity.

Sdílejte na
Related posts