Range Rover je pro mnohé ztělesněním elegance, komfortu, prémiového statusu a pokročilých technologií. Vyzkoušeli jsme nové modely Velar a Evoque a můžeme tenhle ideální průnik požadavků zhýčkaného řidiče jen a jen potvrdit.

Range Rover Evoque: upravený design a sofistikované systémy

Minimalistický design nové středové konzole zajišťuje příjemný interiér z velmi kvalitních materiálů a s větším využitelným vnitřním prostorem. Plovoucí dotykový displej o velikosti 11,4 palce s jemně prohnutým krycím sklem nabízí plné digitální ovládání klíčových funkcí vozidla a je vybaven nejnovějším vyspělým systémem Pivi Pro. Evoque se vyznačuje výrazným designem a propracovanými detaily a nabízí i nové barvy a speciální povrchové úpravy. Jde o jediné SUV ve své třídě, u kterého je k dispozici látka ze směsi vlny od značky Kvadrat – luxusní, na dotek příjemná a moderní alternativa kůže. Nové LED světlomety Pixel s propracovanou grafikou světelného podpisu předních a zadních světlometů jsou díky pokročilé maticové technologii lépe viditelné. Červené osvětlení vzadu pak snižuje oslnění ostatních účastníků silničního provozu.

Pokročilý systém kontroly kvality vzduchu v interiéru vylepšuje pohodlí a zvyšuje bdělost řidiče. Dojezd v čistě elektrickém režimu může být až 62 km, a tudíž můžete průměrnou denní vzdálenost absolvovat výhradně na elektřinu. U hybridní verze P300e se pohybují emise CO2 kolem 31 g/km a standardní rychlé nabíjení stejnosměrným proudem umožňuje rychlé dobití baterie z nuly na 80 % za pouhých 30 minut. Range Rover Evoque nabízí jeden z vůbec nejlepších kamerových systémů ve svétřídě (3D Surround View, ClearSight Ground View a Rear View). Pravidelná aktualizace softwaru Over The Air snižuje nutnost návštěvy autorizovaného prodejce. Aplikace Remote vám umožní prostřednictvím chytrého telefonu zkontrolovat stav vozidla a na dálku jej zamknout/odemknout, upravit si teplotu v interiéru a naplánovat nabíjení.

Range Rover Velar: Sofistikovaná elegance a vytříbené detaily

Vyvážené proporce a působivý, vylepšený vzhled umocněný moderním přístupem k luxusnímu designu: to je Range Rover Velar. Důmyslný zakřivený dotykový displej je větší, a navíc hladce integrovaný do nového elegantního interiéru. Velar patří mezi nejtišší vozidla ve své třídě díky systému aktivního potlačení hluku od vozovky v kombinaci s audiosystémem Meridian. Aktualizace softwaru Over The Air pokrývají 80 % řídicích jednotek ve vozidle, včetně Pivi Pro, navigace, palubní diagnostiky, podvozku a hnacího ústrojí, bez nutnosti návštěvy prodejce.

Průměrnou denní vzdálenost lze s Range Roverem Velar ujet s nulovými emisemi z výfuku. Nová větší lithium-iontová baterie s kapacitou 19,2 kWh nabízí o 21 % vyšší dojezd v čistě elektrickém režimu; až 64 km dle WLTP a emise CO2 se pohybují kolem 38 g/km. Pokročilé nové světlomety Pixel LED s technologií Dynamic Bend Lighting jsou doplněny koncovými svítilnami Super Red LED pro lepší osvětlení vozovky a snížení oslnění. U provedení interiéru bez využití kůže nakombinovali designéři směs vlny od známé značky Kvadrat a polyuretanové textilie. Systém Cabin Air Purification Plus pomáhá prostřednictvím vyspělého systému filtrace kabiny s filtrací PM2,5 a řízení CO2 zajistit čistší vzduch v interiéru. Nový Range Rover Velar Autobiography umocňuje DNA Range Roveru díky propracované výbavě a detailům v elegantní barvě Satin Burnished Copper.

Sdílejte na
Related posts