Přinášíme vám velký rozhovor s designérem Janem Plecháčem, výjimečné interiéry restaurací z celého světa, dvoudenní výlet do Bruselu i prohlídku ostravských jatek.

Říjen bývá v Česku již pěknou řádku let učiněnou designovou hostinou. Pravidelně se tento měsíc koná největší oborová přehlídka Designblok, kolem níž už si návrháři a architekti zvykli plánovat své novinky nebo otevírání nových showroomů. A my můžeme pyšně prohlásit, že jsme jejím hlavním mediálním partnerem. 

V aktuálním vydání proto nebude chybět zpráva o jednom z taháků Designbloku, totiž výstavě zkoumající posledních dvacet let českého porcelánu. Představíme také řadu novinek, s nimiž se designéři a výrobci jedou pochlubit – mimo jiné židli od Master & Master či zcela novou sérii značky Todus. Zavedeme vás na návštěvu nového obchodu úspěšné šperkařky Janji Prokić a jako první přinášíme rozhovor s novým art directorem Moseru, Janem Plecháčem, který mluví nejen o tom, jak si představuje budoucnost této tradiční české značky.

Ale co by byla hostina bez dobré krmě? Jako červená nit se tímto vydáním line gurmet téma. Představíme vám práci designérky Carolien Niebling, která chápe jídlo nejen jako nutnou výživu, ale také jako médium, jímž lze sdělit mnohé o nás samotných a naší budoucnosti. Odhalíme vám krásu několika prvotřídních světových restaurací, v nichž vás například pozveme do Ameriky druhé poloviny 20. století nebo z Mnichova vystřelíme ke hvězdám. V módním editorialu rozehráváme příběh tajemného hotelu plného prudké elegance a v kompozicích Kláry Tománkové si pochutnáme na pokrmech a nápojích bohů. Abychom v tom však nebyli sami, položili jsme otázku na tělo desítce předních šéfkuchařů, autorů kuchařek, restauratérů i architektů specializujících se na interiéry kaváren a restaurací. Dozvíte se mimo jiné, s čím rádi vaří, kde jsou štamgasty a jak si představují budoucnost gastronomie. 

Pomyslným dezertem naší hostiny budiž představení nového sídla ostravské galerie Plato, která průmyslové město posouvá na novou úroveň, dále pak druhé velké letošní výstavy v Kunsthalle Praha a výběru zajímavých expozic v Česku i ve světě, díky nimž můžete rozvíjet svou fantazii i ty nejodvážnější sny. 

Neopomineme vás vzít na výlet. Tentokrát s námi můžete objevovat belgické hlavní město Brusel, jež má nezaslouženou pověst nudného, byrokratického doupěte. My vám ukážeme jeho zábavnější a lahodnější stránku. Také zavítáme do jednoho slavného pražského domu, kde svůj domov našli architekt Jan Žaloudek a historička umění a spisovatelka Jolanta Trojak. A k tomu všemu naservírujeme spoustu novinek a pozoruhodností, které se nám od minulého čísla nastřádaly na redakčních stolech.

Roční předplatné časopisu Dolce Vita + omlazující set Bonaloka

Objednejte si roční předplatné časopisu Dolce Vita za 990 Kč a získejte 10 vydání a omlazující set Bonaloka v hodnotě 1549 Kč jako dárek.

Krém, maska i sérum obsahují astaxanthin, který je pro své účinky a sílu nazýván králem antioxidantů a látkou budoucnosti. Vědci uvádějí, že je to až šesttisíckrát silnější antioxidant než vitamin C. Sérum redukuje vrásky a jemné linky o 51 % za 28 dní. Noční krém má výrazný anti-aging účinek. A maska napomáhá předcházet projevům stárnutí. Kosmetický set obsahuje: 2× vyživující noční krém, 2× regenerační masku s antioxidanty a 2×
omlazující olejové sérum. Více info na bonaloka.cz.

Objednejte si předplatné

Sdílejte na
Related posts