Novinku pro letošní sezonu představil český výrobce venkovního nábytku Todus na Salone del Mobile v Miláně. Autorem atraktivního „kousku“, který nabízí neomezené možnosti uspořádání a díky své flexibilitě je ideální pro venkovní prostory různých velikostí a tvarů, není nikdo jiný než belgické studio Segers, které se značkou dlouhodobě spolupracuje.

Studio Segers ovšem nestojí jen za designem produktů, jež se pak vyrábějí v přímo v opavském Todusu, ale každoročně také vybírá lokace, kde vznikají poutavé vizuály venkovního nábytku. „Abychom navodili letní atmosféru, která je pro naše produkty zásadní, a drželi se marketingově na úrovni těch nejlepších outdoorových značek, fotíme produkty vždy na nějaké zajímavé lokaci ve Středozemí. Byli jsme v Portugalsku, Itálii, Španělsku, Francii a letos v Řecku,“ prozradila nám Zuzana Kollárovitsová z Todusu. „Studio Segers vždy pro nás udělá výběr těch nejzajímavějších soukromých objektů v Evropě, které jsou architektonicky zajímavé zejména co se týče exteriéru, protože pro nás je důležité, aby vypadal dobře nejen dům, ale také terasy, zahrada, okolí domu a bazén. Potom společně vybereme jednu lokaci, kam na týden jedeme a pracujeme,“ dodává.

Tentokrát padla volba na strohou betonovou stavbu v Řecku, jež vytváří dokonalé kulisy nadčasově pojaté modulární sedačce. Dongo se skládá z několika modulů, které se snadno zapojují do sebe – lze je jednoduše oddělit a opětovně uspořádat, čímž se přizpůsobí jakémukoli venkovnímu prostoru. Sedačka je vyrobena z lakované nerezové oceli, polstrování je z rychleschnoucí pěny Dryfeel a kvalitní outdoorové látky pochází od renomovaných výrobců -– španělské firmy Crevin, italské Limonty nebo dánského Kvadratu. Todus do své nabídky zařadil také novou venkovní látku Kvadrat Tero, kterou pro dánskou značku navrhl designér Ronan Bouroullec. Je inspirována jeho vlastními uměleckými díly a vyrobena výhradně z recyklovaného polyesteru. Kromě toho je Dongo dodáváno s řadou přídavných stolků s keramickou deskou, které lze snadno integrovat.

Více info najdete na todus.cz.

Sdílejte na
Related posts