Kolekce šperků Triffid kombinuje ručně opracované stříbro a zlato, různobarevné perly a opály i 3D tištěné objekty.

Etablovaná designérka Dana Bezděková patří na lokální šperkařské scéně mezi výrazné solitéry. Ve svých kolekcích se neřídí trendy, nýbrž tématy, okolo nichž tvoří výjimečné extravagantní objekty i minimalistické šperky pro každodenní nošení. Letos se Bezděková rozhodla inspirovat říší rostlin a tajuplným světem, ve kterém se skrývá nebezpečí.

Květiny Triffid dokáží být krásné i nebezpečné, něžné i vražedné, léčivé i smrtící. Jsou plné protikladů a každý si do nich svůj příběh vtiskne sám. Z kolekce vzniká zahrada, kde se realita mísí s fantazií a kde každý najde svůj pocit štěstí. Leskne se v ní stříbro, třpytí se kameny a září zlaté stonky květin. Jedovatá barva opálů je v kontrastu s něhou bílých perel.

Prsteny, náušnice a náhrdelníky z kolekce Triffid tvoří stylizované tvary květin, poupat a pestíků. Kroužky kolem prstů evokují stočené stonky, stříbrné a zlaté šperky jsou zdobené perlami a opály. Drahokamy a jejich barvy mají svůj skrytý význam a jsou nositelem emocí, stejně jako druhy květů s jejich květomluvou. Opál, čarovný kámen, dokáže vstřebat negativní energii, zesílit emoce a čistit duši. Bílé perly symbolizují nevinnost a ženskou krásu. Růžové perly jsou nadějí nové lásky, modrá perla přináší inspiraci. Černá je perla královen a zároveň královnou perel.

„Svět se ocitl v nové a neznámé situaci. Uvědomila jsem si všudypřítomné ohrožení, které život neustále provází a přemýšlela jsem nad spojením krásy a nebezpečí. Viděla jsem květinu, záludnou svou krásou a připravenou ublížit. Přitahovala mě svou tajemností a nevyzpytatelností, napadaly mě ostré tvary a jedovaté barvy. Tak vznikla květina Triffid,“ popisuje svou inspiraci designérka a doplňuje: „Vytvořila jsem fiktivní zahradu plnou zlatých, stříbrných a černých šperků. Náhrdelníky, náušnice a prsteny, které nekopírují přírodu, ale vycházejí ze symbolů, tvarů a barev květin. Nebezpečné květy naplněné něžnou vůní, zahrada šperků s příběhem, který do nich sami vložíme.“

Celou kolekci protíná linka kulatého stočeného stonku ve formě prstenů, náušnic a tzv. earcuffů (navlékací kroužky na hrany uší), které tvoří značnou část kolekce. Od jednoduchých minimalistických kroužků přes náušnice poseté perlami a opály až po hru s řetízky ověšenými poupaty. Ostré hrany přívěsků a naddimenzovaných náušnic z 3D tisku připomínají skryté nebezpečí a jsou protipólem k jemným šperkům. V květinové zahradě najdeme prsteny s kalichem exotického květu, jednoduché snubní a zásnubní prsteny s drobným kamínkem-semínkem. Jemné tvary květů jsou narušené nepravidelnými zářezy.

Kolekce je dostupná na danabezdekova.com.

Foto: Adéla Havelková
Styling: Patrik Florián
Modelka: Tereza / Pure Model Management
Make-up & vlasy: Filip Novák

Sdílejte na
Related posts