Zatímco jedinečná instalace USSPA Polis v Gabriel Loci vznikla ve spolupráci se studenty ateliéru D2 pod vedením dua Vrtiška & Žák, v expozici Rodinné stříbro v Uměleckoprůmyslovém museu vystavuje sochařsky pojatou vířivku.

S designéry Vrtiškou a Žákem spolupracuje USSPA, český výrobce vířivek a swim spa, delší dobu. Myšlenka na spolupráci vznikla tedy velmi přirozeně. „Chceme otevřít obzory i dalším nastupujícím generacím designérů a umožnit jim propojení s praxí. V rámci tohoto projektu jsme nechali studenty nahlédnout do výroby a ukázali jim technologii vakuového tvarování, která je pro naši výrobu klíčová,“ vysvětluje interní designér USSPA Vojtěch Podlesný.

„V březnu jsme vzali studenty na dva dny do sídla společnosti USSPA. Chtěli jsme, aby pochopili celý proces výroby a viděli, že nic se nerodí na stromě,“ popisuje začátek spolupráce na projektu Vladimír Žák, který společně s Romanem Vrtiškou vedou ateliér D2 na pražské UMPRUM. „Studenti viděli v reálu tu mravenčí práci všech lidí od návrhu přes výrobu až po realizaci. A samozřejmě si vyzkoušeli i samotnou vířivku a swim spa,“ doplňuje Žák.

V rámci své semestrální práce následně studenti dostali prostor pro vlastní tvorbu. S využitím techniky vakuového tvarování vzniklo třináct jedinečných kazet odrážejících osobnosti svých tvůrců, jejich nálady, myšlenky, představy. Ty se následně spojily v jeden kompaktní celek – USSPA Polis. Fantaskní krajinu pokrývající povrch planetky USSPAris, vzdálené tisíce kilometrů od Země. Do 9. října ji najdete v Gabriel Loci.

Kromě expozice v Gabriel Loci se USSPA účastní také výstavy Rodinné stříbroUměleckoprůmyslovém museu, jež představuje tradiční české rodinné výrobce. 

Celá koncepce expozice vznikla s respektem k unikátním prostorům UPM. Sochařsky pojatá vířivka byly vytvořena s využitím technologií, které USSPA běžně používá při výrobě spa. ,,Jako firma ctíme tradiční hodnoty, ale nebojíme se experimentovat. K designu máme blízko a Designblok je pro nás místo, kde se můžeme každoročně odvázat a popustit uzdu fantazii. Inspirací pro letošní expozici nám byla dnešní hektická doba a potřeba se v ní aspoň na chvíli zastavit, zrelaxovat a nechat vše plynout kolem, což je umění samo o sobě,“ vysvětluje Vojtěch Podlesný, kmenový́ designér USSPA, pro kterého je tato expozice, po předchozích ročnících Designbloku dalším ryze uměleckým počinem. 

Více info na usspa.cz a na designblok.cz.

Sdílejte na
Related posts