Švýcarská značka Vitra a český výrobce Křehký na Designbloku uvedli speciální instalaci v knihovně bývalého kláštera Gariela Loci. Expozice navržená scénografem Markem Cpinem nabízí výběr z ikonických a nadčasových produktů Vitra a doplňky a umělecké objekty českých designérů od značky Křehký. Designblok s tématem vášeň proběhne od 7. do 11. října 2020 v prostou Gabriel Loci za přísných epidemiologických opatření.

Instalaci pro obě značky vytvořil scénograf Marek Cpin, který výstavě udělil podtitul Jméno růže. „Knihovna kláštera sv. Gabriela v beuronském stylu a její charakter studovny byly inspiraci k vytvoření meditativního tajemného prostoru doplněného ilustracemi Michala Bačáka připomínající svojí precizností a barvami středověké knižní iluminace. Nadčasový design nábytku Vitra určený pro odpočinek a četbu doplňují jemné dekorativní i užitné objekty Křehký,“ vysvětlil koncept instalace Marek Cpin.

Zaměřeno na ikony

Eames Lounge Chair, Panton Chair, pohovka Grand Sofá Antonia Citteria nebo sloni Eames Elephant. To jsou jen některé klasiky pečlivě vybrané napříč kolekcemi značky, které naplnily instalaci a vdechly jí elegantní i mysteriózní nádech. Značka poprvé vystavuje nejznámější kusy pohromadě i jejich limitované edice, kterou je například Panton Chair nesoucí netradiční petrolejovou barvu. Zároveň expozice navazuje na dlouho sledované téma originálu v designu a zdůrazňuje spolupráci a úzké vztahy designéra a výrobce, které jsou pro značku zásadní již od první spolupráce zakladatele značky Williho Fehlbauma a Charlese Eamese započaté v roce 1953.
Tématem letošního Designbloku je vášeň. A my jsme se rozhodli chopit se tématu doslova a předvést vášeň pro originální a kvalitní design. Rozhodli jsme se představit ikony z portfolia Vitry – nadčasové kusy s perfektním zpracováním, které se v rodinách dědí po celé generace. Pro fanoušky té největší klasiky – klubového křesla Eames Lounge Chair – jsme přichystali pouze po dobu Designbloku slevu 30%. Chtěli jsme v tomto po všech stránkách mimořádném roce přinést něco mimořádně pozitivního také našim klientům,“ popsal Jiří Zavadil, ředitel značky Vitra pro ČR.

Centrálním prvkem expozice je piedestal, na kterém jsou vystaveny pomyslné klenoty Vitry. Police bývalé klášterní knihovny na stěnách vyplňuje mozaika kreseb divotvorných rostlin od ilustrátora Michala Bačáka, který dlouhodobě spolupracuje právě se značkou Křehký. V policích jsou pak nasvícené porcelánové objekty a vázy z kolekce Křehký od Kláry Šumové a Michala Bačáka. Křehký zároveň představuje novinku od české designérky Luisy Bělohlávkové – kávový servis Luisa.

Vitra Kŕehký online prohlídka

Sdílejte na
Related posts