Milán, Hamburk, Praha, Lublaň, Řím, Karlovy Vary, Lucern, Bologna, Tchaj-pej, Bratislava, Paříž, Brno, Le Brassus u Ženevy, Manitoga u New Yorku… To je neúplný výčet míst, kam s námi v tomto speciálním dvojčísle vyrazíte. O letošních prázdninách vás prostě doma sedět nenecháme. Přemístíme vás v prostoru i čase a vyrazíme až ke hvězdám.

Ze všeho nejdříve vás zavedeme do Milána a ohlédneme se za letošní přehlídkou designu Salone del Mobile. Po dva uplynulé roky se bez ní návrháři i jejich fanoušci museli obejít, a tak byli všichni na ten letošní ročník náležitě natěšení. I my tam byli, hodovali. Proto vám teď můžeme přinést rozsáhlý přehled toho nejlepšího, co jsme viděli, a představit pár lidí ze zákulisí eventu.

Z jedné velké mezinárodní akce se přesuneme na jinou, a sice do Karlových Varů. Pořídili jsme velký rozhovor s Alešem Najbrtem a Zuzanou Lednickou z grafického Studia Najbrt, jež se už pěkných pár let stará o vizuální identitu karlovarského filmového festivalu. Ale jejich rukopis nese i řada dalších významných institucí, firem a měst po celém Česku. Navíc jsou to skvělí společníci, s nimiž je radost vždy posedět a popovídat si.

Do Itálie se ještě na skok vrátíme, protože vám chceme ukázat jednu z perel tamní předválečné architektury. Římský Bettoja Hotel Mediterraneo je tak trochu mauzoleem bouřlivé a rozporuplné éry italské historie, kde se podařilo dokonale zakonzervovat dobový interiér. A když už budete na jihu, mrkněte se na pár módních tipů, co si s sebou vzít na pláž, jež jsme pro vás sestavili.

Chalupáři jistě ocení návštěvu u kreativce a podnikatele Davida Brady v Jizerských horách, kde si postavil dům na půdorysu starého stavení. V klidné vísce nad údolím se mu zalíbilo natolik, že mu stačil týden, aby se z víkendové rezidence stal jeho stálý domov. Nedivíme se mu.

V každém vydání vám zevrubně představujeme vybrané město a tentokrát jsme vyrazili do slovinské Lublaně, která patří mezi menší evropské metropole, ale v českých srdcích zaujímá velké místo. Stejně jako v Praze se do její podoby výrazně zapsal architekt Jože Plečnik. Ukážeme vám však, že v Lublani je toho k vidění mnohem víc.

A co ty hvězdy, ptáte se? Najdete je v našem módním editorialu, který jako by vypadl z retro sci-fi seriálu, na nějž si všechny děti federace jistě ještě pamatují.

Milé čtenářky, milí čtenáři, rajzujte s námi.

Vladan Šír
šéfredaktor

Roční předplatné časopisu Dolce Vita + Ideální vlasová péče od dánské značky NATULIQUE

Objednejte si roční předplatné časopisu Dolce Vita za 990 Kč a získejte 10 vydání a sadu vlasové péče Natulique (intenzivní přírodní masku na vlasy bez silikonů a suchý šampon ve spreji) v hodnotě 1 499 Kč jako dárek.

Intenzivní přírodní maska na vlasy bez silikonů a suchý šampon ve spreji jsou produkty pro léto jako stvořené. Maska proniká dovnitř vlasu a pečuje o něj tam, kde je to třeba. Díky obsahu přírodních ingrediencí, jako jsou avokádový a arganový olej, granátové jablko a ovoce acai, posiluje vlasy, snižuje jejich lámavost, vyživuje je a uzavírá povrch vlasu. Šampon zbaví vlasy mastnoty a zbytků stylingových produktů, dodá jim objem, jemnou vůni a svěžest. Nezanechává viditelné zbytky a je vhodný pro běžnou péči.

Více informací o dárku najdete na natulique.cz, eshop.happy-hair.cz.

Sdílejte na
Related posts