Byl inspirován tajným místem stvořeným pro rumové degustace Casa Eminente v Praze, ale usadil se v Paříži. Pop-up kubánského rumu Eminente se ukrývá, podobně jako typické Paladares, za nenápadnými dřevěnými vraty na jednom z pařížských dvorků a vyzývá k objevování kubánské kultury. A to jak skrze umění, delikátní drinky i lahodné, sdílené speciality kubánské kuchyně.

Jakmile vejdete do malého vnitrobloku, ocitnete se v typicky kubánské džungli. Kromě divokých a věčně zelených rostlin vás ještě před samotným vstupem do vnitřních prostor Casa Eminente na Kubu přenesou díla tamních umělců a vintage nábytek. Věděli jste, že se Kubě pro tvar ostrova připomínající krokodýla přezdívá „Isla del Cocodrilo“? Odtud byl mimochodem odvozen také unikátní povrch skleněných lahví s rumem Eminente, který napodobuje krokodýlí kůži. 

Již ve dveřích rozvibrují vaše chuťové pohárky kořeněné vůně a aromata linoucí se z místní restaurace, do které během trvání pop-upu zavítá několik hostujících kuchařů předvést svou představu o tom, co je to klasická kubánská kuchyně. Kromě konzumace lákavých drinků Eminente v baru, se ve speciálních masterclass Eminente můžete takové nápoje naučit připravovat. Do baru navíc zavítá v červenci jako hostující mixolog i český barman Daniel Prokeš

Ratanový bar, který vypadá, jako by tam stál odjakživa, bambusové zrcadlo staré přes sto let, ruční ventilátor… V Casa Eminente zavítáte do typického kubánského domu, věrnému myšlence „resolver“ – interiér prodchnutý nápaditou kreativitou se smyslem vdechnout nový život tomu, co tu již existuje. Značka kubánského rumu Eminente spolupracovala se studiem SelencyPro, jež má mnoho zkušeností s projekty hotelů či restaurací.

Po bohatém kulinářském zážitku stačí vyjít pár schodů a složit hlavu v jednom ze čtyř apartmá, jež jsou vyzdobeny díly kubánských umělců. Každý pokoj symbolizuje jednu část ostrova. Pokoj Cocodrilo vzdává hold bujnosti kubánské flóry a fauny. Pokoj Isla s důrazem na kávu a tabákové listy více připomíná kubánský venkov. Terracotta, vyzdobený starými rukopisy a psacími stroji, oslavuje literární kulturu ostrova. A v neposlední řadě Galería představuje kubánské umění v jeho různých podobách. Ve všech zákoutích se dozvíte něco nového o Eminente – náčrt lahve rumu, silueta kubánského krokodýla. Mějte oči otevřené, za každými dveřmi se skrývají skříňky kuriozit.

page3image19192384

Pokoje v Casa Eminente jsou k dispozici pouze pro privátní klientelu, ale restaurace, speak easy bar a koktejlový bar jsou otevřeny pro veřejnost po předchozí rezervaci. Více informací najdete na casaeminente.com.page3image19188544

Sdílejte na
Related posts