Získejte designové udržitelné krmítko Chim cha ra ra za speciální cenu

Danica Kovářová | Design, Lifestyle | 27/01/2021

Tohle neobyčejné krmítko vzniklo z odřezků při výrobě laviček mmcité a čtenáři Dolce Vity jej nyní mohou získat za speciální cenu.

Známá bílovická společnost mmcité odpovídá udržitelnému vývoji a bezodpadové výrobě svým dlouhodobým projektem mmcité social. Při výrobě laviček a dalšího městského mobiliáře vznikají dřevěné odřezky, které pro další výrobu už nemají využití. Koncept originálních dárků v limitovaných sériích, které navrhuje české studio BOAdesign, se navíc vyrábí v chráněných dílnách.

„Čimčarara“ se dá prakticky složit naplocho, autorkou obalu je grafi cká designérka Andrea Hrušková.

„Dáváme práci lidem, kteří ji obtížně hledají, a také nový život zdánlivě nepoužitelným odřezkům. Upcycling bereme vážně, ale ve výsledku je to vlastně hra. A přesně tenhle přístup nás v mmcité baví,“ říká David Karásek.

Lavičky se vyrábějí z kvalitního dřeva odolného vůči extrémním vlivům počasí, díky čemuž jsou i odřezky z mmcité přímo určené pro venkovní použití. Navrhnout krmítko se proto nabízelo.

Pro velký zájem se od letoška dostávají výrobky do prodeje a čtenáři Dolce Vity dostávají možnost nákupu za speciální cenu 880 Kč (včetně DPH). Poptávku posílejte na mail: info@dolcevita.cz.

Foto | archiv mmcité & Kristina Hrabětová

Aktuální číslo

Předplatné