Požádali jsme Jana Štěrbu, šéfkuchaře Chateau Mcely, aby nám dovolil nahlédnout do svého království a podělil se s námi o jeden ze svých receptů. Uvařte si s námi Černou tresku podle babičky Cusumano. Tento pokrm aktuálně najdete na na a la carte menu restaurace Piano Nobile. 

Na 4 porce potřebujeme:
4 filety tresky černé, 200g brambůrek grenaille, 4 šalotky, 2 stroužky česneku, 100g kapar se stopkou, 50g sušených rajčat, 1dcl bílého vína, 1dcl kuřecího vývaru, olivový olej, nasekanou petrželku, půlku citronu

Postup:
Tresku opečeme na oleji kůží dolů cca 4 minuty, poté obrátíme a restujeme další 3-4 minuty, aby nebylo maso přepečené. Osmaženou tresku vyjmeme z pánve a vložíme uvařené rozčtvrcené brambůrky, najemno nasekanou šalotku a česnek, přidáme odstopkované kapary, sušená rajčata a čerstvě posekanou petrželku. Tuto směs servírujeme na střed talíře, na ní položíme filet tresky a přelijeme omáčkou, kterou připravíme na pánvi po brambůrkách přidáním kuřecího vývaru a vína, zredukujeme na půl, zastříkneme citronem a dochutíme solí a pepřem. Na závěr můžeme přidat ještě olej na zjemnění. 


Jan Štěrba, šéfkuchař Chateau Mcely

Eco chic pětihvězdičkový zámecký hotel Chateau Mcely: chateaumcely.com

Sdílejte na
Related posts