Jarní menu restaurace Field čerpá životadárnou sílu z přírody. Z toho nejchutnějšího masa mláďat, z jarních bylinek, sezónních specialit i těch nejobyčejnějších surovin, které lze elegantně a vtipně povýšit. 
Mezi pražskými podniky se Field etabloval jako restaurace postavená na přírodních, sezónních a lokálních surovinách a na silných chutích šéfkuchaře Radka Kašpárka. Radek si rád hraje s tradičními recepty, které připravuje v moderním a osobitém pojetí. Čerpá ze špičkové znalosti současných trendů, ale také z nostalgických vzpomínek na dětství. V jarním období se proto na menu restaurace objeví třeba neprávem opomíjené suroviny jako jsou rebarbora nebo černý bez. “Lidé kolem bezu chodí bez povšimnutí, nenapadne je vzít ho a něco s ním udělat. Moje babička mi jako malému dávala sirup z bezu na nachlazení, tu chuť mám stále v paměti. Nelze ji nedat na menu,” říká Radek Kašpárek, který v jarním období dbá na výraznější zapojení čerstvých přírodních chutí. “K jaru patří  Velikonoce a o těch se tradičně připravují pokrmy z toho nejmladšího a nejčerstvšějšího. Proto Crottin a čerstvé jarní bylinky s podmáslím, jehněčí, telecí maso, brzlík…”
Field se prezentací pokrmů i designem nádobí opět hlásí ke svému konceptu Free Range Dining. V jarním menu vás překvapí nové talíře na amuse bouche s mechem nebo křepelka servírovaná na suchém ledu v listí. A v čem vidí šéfkuchař svůj osobitý přínos? “Jsem tvrdohlavý, mám rád úlety. Takže mě třeba přestala bavit polévka z řapíkatého celeru a rozhodl jsem se jí upravit. Ne chutí, ale vzhledově. Obvykle se dělají kolečka z paprik, já budu mít zauzenou sedlinu, ale k tomu zmrzlinu z pečených paprik, sypanou slanou moukou a prachem z řapíku a dijonské hořčice.”
Vizuální změnou ale neprojde jen polévka. “Pomalu, ale jistě se snažím z jídel ubírat barvy, dělat všechno jednodušeji, neokázale, jen tak něco pohodit na talíř… Vypadá to sexy, takové pohozené hulvátství,” směje se Kašpárek. Inspiraci hledá třeba v současné skandinávské kuchyni. “Proto jsou jídla, design a nápady ve Fieldu jiné, než v jiných Top podnicích v Praze,” vysvětluje. A jaká další jarní překvapení pro návštěvníky restaurace chystá? “Třeba nový teplý amuse bouche u degustace. Foie gras burger s dijonskou zmrzlinou vystřídá škvarkový rohlík, kachní rilletes, meruňky, cibule, černý lanýž a zmrzlina z kachních jater…”

Field Restaurant, U milosrdných 12, Praha 1, fieldrestaurant.cz

 

Sdílejte na
Related posts