Myšlenku vonných svíček LUMINIA s třpytivým voskem přivedla na svět před pár lety Slovenka Natália Gápľovská. Bývalá modelka si ráda zpříjemňovala atmosféru svíčkami, avšak brzy zjistila, že klasické parafínové svíčky mohou do interiérů přinášet škodliviny a způsobovat tak různé zdravotní problémy.

„LUMINIA vznikla na základě mé osobní zkušenosti, kdy jsem zjistila, že můj kašel a bolest v krku způsobují běžné komerční parafínové svíčky. S úmyslem vytvořit nejlepší svíčky z přírodních ingrediencí, které budou vhodné i pro alergiky či děti, jsme s rodinou vyvinuli vlastní recepturu, která nemá ve světe obdoby,“ vysvětluje Natália Gápľovská a dodává: „Cílem bylo vytvořit dokonalé spojení světla, tepla, atmosféry a nadčasového designu, který potěší každého. Svíčky LUMINIA narozdíl od klasických vonných svíček hoří déle, zářivěji a čistě.“

Do výroby produktů investovala Natália vlastní prostředky, které během let vydělala jako modelka v zahraničí. Půl roku strávila vzděláváním se a průzkumem trhu. Spolu s bratrancem se snažili namíchat svíčku z čistě přírodních materiálů. „Používáme několik druhů kokosového vosku a vosk z meruňkových jader. Všechny ingredience jsou ekologické a certifikované. Pocházejí z volné přírody, nikoliv z plantáží. V tomto jsme zásadoví,“ dodává Natália Gápľovská, která měla příležitost vyrobit svíčky na míru pro papeže Františka nebo zpěvačku Adele.

Svíčky i parfémy je možno personalizovat a opatřit jménem nebo věnováním.

Po úspěchu vonných svíček následovala řada parfémů a interiérových difuzérů. Novinkou tohoto jara je odraz magického Toskánska ve vůni LUMINIA Basil Verde. Jde o výraznou a nenapodobitelnou vůni pravé toskánské bazalky, která vás rázem přenese mezi sáhodlouhé lány vinic a starobylé kamenné stavby této kouzelné části Itálie. Základ tvoří podmanivý bílý jasmín, muškátový oříšek, tonka a mystické guaiakové dřevo. Zářivé srdce vůně Basil Verde je okořeněno marockou mátou, oslazeno zeleným jablkem a osvěženo černým rybízem, citrónovou kůrou, se špetkou růžového grepu a pomeranče.

Nadčasovost a eleganci dodává produktům unikátní balení. Svíčky jsou vlévány do skleniček z ručně foukaného Bohemia křišťálu s praktickým víčkem. Nejedná se však jen o podporu lokálního průmyslu, ale o myšlenku udržitelnosti. „Od svých zákazníků sbíráme nádoby zpět a vléváme do nich nové svíčky. Kromě dobrého pocitu je k tomu motivujeme i slevou, kterou získají na další nákup. Chceme kvalitní, lokální a ručně foukané sklo, které se nemusí vozit přes půl světa. Podporujeme menší skláře, kteří foukají věhlasný Bohemia křišťál. Někteří si křišťálové obaly nechávají a používají je dále v koupelně – na šperky, pití či jiné drobnosti. Je mnohem lepší jej opět využít nebo recyklovat než vyhodit,“ objasňuje Gápľovská.

Stejným způsobem recykluje značka i flakony svých parfémů. Po spotřebování flakón hygienicky vyčistí a použijí na výrobu dalšího parfému. Na ekologii myslí LUMINIA nejen při recyklaci, ale při celém procesu výroby: „Nepoužíváme parafín, který se vyrábí z odpadních látek ropy, je velmi škodlivý pro lidské zdraví i životní prostředí. Stejně tak nepoužíváme včelí vosk ani sóju, která vyčerpává půdu kvůli potřebě každoročního obhospodařování pesticidy a insekticidy.“ Všechny vosky jsou z volné přírody, obnovitelných zdrojů a ekologického zemědělství. Namísto krabiček svíčky firma balí do elegantních dárkových papírových tašek, které jsou recyklovatelné. Dárkové kazety nabízí pouze na vyžádání a online zásilky jsou baleny do recyklovaných krabic s výplněmi ze zbylých materiálů.Sdílejte na
Related posts