Německá jednička v prodeji slunečních a dioptrických brýlí otevřela pobočky v obchodních centrech Westfield Chodov a Centrum Černý Most, kde zároveň představí dvě nové kolekce.

Módní brýle za dostupnou cenu – to je Fielmann, lídr německého trhu na poli maloobchodního prodeje brýlí. Značka, která na svém domácím trhu prodává každé druhé brýle a napříč Evropou má 880 prodejen, nyní míří na český trh. V těchto dnech otevírá první dvě prodejny s optikou v Praze, a to v obchodních centrech Westfield Chodov a Centrum Černý Most, do konce roku pak přibudou další tři pobočky.

Cílem expanze v České republice je dosáhnout ve střednědobém horizontu kvóty 20 prodejen s ročními prodeji 80 000 brýlí a obratem 380 milionů korun (15 milionů eur). Do Prahy nyní společnost Fielmann mimo jiné míří se dvěma novými stylovými kolekcemi. Tou první je collezioneMILANO, která zákazníkům přinese italský šarm, druhá kolekce Trend Collection Summer 2021 „Life Is Wonderful“ je zase oslavou léta a krásného slunečného počasí.

„Zařazením České republiky do naší maloobchodní mapy plníme přání mnoha českých zákazníků, kteří dříve za značkou Fielmann museli cestovat do zahraničí. Zároveň jde o důležitou strategickou volbu, stejně jako o zcela přirozený krok. Česko se nachází v srdci Evropy a je skoro celé obklopeno trhy, na nichž se už naše značka úspěšně etablovala,“ říká Christoph Schlesiger, country manager společnosti Fielmann pro Českou republiku.

Společnost Fielmann založil v roce 1972 v německém městě Cuxhaven Günther Fielmann. Skutečnou revoluci Fielmann spustil v roce 1981. Na lékařský předpis bylo tehdy v Německu možno pořídit pouze osm modelů brýlí, které sice byly funkční, šlo ale o neatraktivní brýle, které na první pohled prozrazovaly příjmovou skupinu jejich nositelů. S tím se Günther Fielmann rozhodně nechtěl smířit, a tak se nejprve spojil s veřejnou zdravotní pojišťovnou. To mu umožnilo vytvořit rovnou 90 nových modelů brýlí, které poté společnost rozpracovala do kolekce s úctyhodnými 640 variantami. Tomu, aby se stylové brýle dostaly k úplně všem zákazníkům, tak už nic nestálo v cestě.

Čeští zákazníci mohou už teď navštívit novou e-shopovou platformu fielmann.cz a nakupovat sluneční brýle a kontaktní čočky online z pohodlí domova.

Sdílejte na
Related posts