Za výrobou prémiových, ochucených ginů Malfy stojí rodina Vergano, která se věnuje výrobě destilátů ve městě Moncalieri nedaleko Turína již od roku 1906. Každý z ginů z portfolia, které na českém trhu zastupuje společnost Jan Becher–Pernod Ricard, je výjimečný svojí delikátní chutí a výrazným aroma. Receptury se opírají o techniku vakuové destilace, jež se pracuje s nižšími destilačními teplotami, umožňuje použití celých rostlin a snížení rostlinného odpadu na minimum. Botanicals, tedy klíčové rostlinné složky, které jsou macerovány v obilném destilátu, jsou díky této technice méně zahřívány, což se projevuje v bohatém a výraznějším chuťovém profilu ginu. Malfy giny obsahují jalovec z Toskánska, na pobřeží pěstované citrony, krvavé pomeranče nebo růžové grapefruity ze Sicílie a ta nejčistští alpskou pramenitou vodu z pramenů Crissolo.

Malfy gin LIMONE, ROSA a ARANCIA, 599 Kč za 0,7 l k dostání ve vybraných obchodech, barech, restauracích a e-shopech. prestigeselection.cz

GIN MALFY CON LIMONE 
Citrusy jsou symbolem, který je s Itálií a její kulturou neodmyslitelně spjatý. V oblasti Amalfského pobřeží a Sicílie jsou pěstovány ty nejchutnější citrony, které ginu Malfy dodávají šťavnatou a svěží chuť. Citronová kůra je destilovaná s toskánským jalovcem a doplněná o další botanicals, jako jsou anýz, koriandr, lékořice či skořice. Malfy con Limone se skvěle hodí k italské bruschettě s riccotovým pyré, rajčaty a bazalkou. Krásně vynikne v kombinaci Gin&Tonic, kde mu nejlépe sluší klasický tonik s plátky citronu.  

Malfy Con Limone Gin&Tonic: 
40 ml gin Malfy Con Limone 
120 ml Tonic
Plátek citrónu
Do sklenice plné ledu nalijte 40 ml ginu Malfy Con Limone, dolijte tonicem a ozdobte plátkem citronu. 

MALFY CON ARANCIA 
Pomerančový gin Malfy con Arancia se vyznačuje sytě oranžovou barvou a výrazným pomerančovým aroma. Hlavní přísadou je pomerančová kůra z krvavých sicilských pomerančů macerovaných s toskánským jalovcem a dalšími botanicals. Voní po pomerančových květech s podtónem jalovce. Bohaté hořkosladké chuti dominuje chuť citrusů. K doplnění k tomuto plně ovocnému ginu se hodí sicilské sýrové Arancini z rýže s masovým ragú. Malfy con Arancia s tonikem by měl zdobit plátek pomeranče, tento drink můžete také doplnit o trochu čerstvé pomerančové nebo mandarinkové šťávy. 

Malfy Arancia Gin&Tonic:
40 ml Gin Malfy Arancia 
120 ml Tonic 
Plátek krvavého pomeranče 
Do sklenice plné ledu nalijte 40 ml ginu Malfy Arancia, dolijte tonicem a ozdobte plátkem krvavého pomeranče.  

MALFY GIN ROSA 
Tento růžový gin je destilovaný s jalovcem a dalšími botanicals a následně infuzovaný sicilskými růžovými grapefruity a rebarborou, které dominují také ve vůni. Výraznou grapefruitovou chuť doplňuje dlouhý jalovcový závěr. Svou příjemně nahořklou chutí se dokonale hodí k pokrmům z bílého masa, krevetám, zeleninovým salátům nebo například se sušenou šunkou Proscuitto Crudo s melounem a lístky bazalky. Gin lze kombinovat jak s tonikem, tak s grapefruitovým džusem či růžovou limonádou, oživené plátkem grepu nebo snítkou rozmarýnu.  

Malfy Gin Rosa Gin&Tonic:  
40 ml Malfy Gin Rosa 
120 ml Tonic 
Plátek růžového grapefruitu 
Do sklenice plné ledu nalijte 40 ml Malfy Gin Rosa, dolijte tonicem a ozdobte plátkem růžového grapefruitu. 

Sdílejte na
Related posts