Pražská platforma pořádající inspirativní přednášky PechaKucha mění prázdné výlohy deseti kaváren ve výstavní prostory. O svá díla se s kolemjdoucími podělí malíři, designéři, architekti, ilustrátoři i sochaři.

Pražská PechaKucha přichází s projektem PechaKucha Night Prague Window Gallery, ve kterém představuje díla 24 autorek a autorů, kteří v minulosti vystoupili jako mluvčí na PKNP. Ve výlohách deseti pražských kaváren jsou k vidění práce vybraných umělců, kteří během patnácti let promluvili na PKNP.

EMA espresso bar | Na Florenci 1420/3, 110 00 Nové Město

Autoři, autorky a zapojené kavárny:

  • Portrét Geraldine Chaplin z džínoviny, materiálu charakteristického pro tvorbu malíře Františka Matouška aka Francise de Nim, autor dokončil přímo pro PKNP Window Gallery a je nainstalován v okně letenské kavárny Cobra spolu s architektonickým modelem Domu periskop z ateliéru Petr Hájek architekti a ukázkou ze sérií Asfault a Refabric designéra Adama Turečka (GRAFTBRUT).
  • EMA espresso bar Na Florenci se stal galerií pro sochaře Martina Skalického, fotografa Václava Jiráska (který zapůjčil fotografii ze série Infection, pocházející z let 2000-2003 a vystavená nyní v tehdy jen těžko uvěřitelném kontextu), ilustrátorku Evu Macekovou a designérku Annu Kozovou.
  • V karlínské pobočce kavárny EMA espresso bar jsou k vidění originální kresby architekta Ondřeje Duška, které vznikly při práci na knize K čemu jsou architekti, a vedlejší výlohu obsadilo dílo fotografky a video umělkyně Johany Střížkové.
  • Návrh lavičky a osvětlení představuje na dohled od žižkovského vysílače v Bistru 8 Vinohrady designérská dvojice Herrmann & Coufal.
  • O kousek dál na Vinohradech si v bistru Bullerbyn bude možno prohlédnout vázu LOVE designéra Jakuba Berdycha, vedlejší výloha patří ukázce spolupráce architektky Markéty Gebrian a české značky Braasi Industry, do třetí výlohy je nainstalován model věže IDA architektonického studia H3T architekti.
  • Výloha kavárny I Need Coffee bude věnována tvorbě fotografky Libuše Jarcovjákové.
  • Kavárnu Kaaba na Vinohradech obsadí hned čtyři umělci. Výlohy se stanou galerií pro malířky Adélu Marii Jirků, Hanu Puchovou, ilustrátora Martina Kubáta a sochařku Pavlínu Kvitu.
  • V kavárně Koncept 0 představí ukázku své práce, ve které spojuje ilustraci s porcelánem, maestrokatastrof a ilustrátor Jindřich Janíček vystaví ve vedlejší výloze sítotisk Bernard.
  • Výlohy ve SLOW Café na Vinohradech jsou k vidění ilustrace Michala Bačáka, obraz ze série LOL malíře Davida Krňanského a kolekce šperků WIN-WIN designérky Adély Fejtkové.
  • Kultovní masky z keramiky a obrazy uměleckého dua Jarmily Mitríkové & Dávida Demjanoviče přijely z Košic a k vidění jsou ve výloze vršovické kavárny Tvoje máma.

U všech vystavených děl je popisek s QR kódem se záznamem vystoupení autora na pražské PechaKucha a druhý QR kód s mapou sdružující všechny instalace. Diváci tak mohou přímo u vystavené instalace zhlédnout necelých sedm minut dlouhý záznam, kdy autor promluvil ve speciálním formátu 20 obrázků x 20 vteřin na PechaKucha Night Prague.

Koncept 0 | Donská 195/3, 101 00 Praha 10-Vršovice

SLOW Café | Francouzská 966/33, 120 00 Vinohrady

EMA espresso bar | Palác Karlín / Thámova 13

„Všech deset zapojených kaváren má otevřené výdejní okénko, nabízí se tak možnost při návštěvě PechaKucha Night Prague Window Gallery kavárny podpořit zakoupením něčeho dobrého. Moc nás těší pozitivní reakce jak ze stran autorů, tak samotných kaváren, a to, že do toho s námi bez váhání šli. Doufáme, že instalace zaujmou. Těm, kteří se na ně půjdou podívat, přejeme příjemnou procházku.“, dodává spoluorganizátorka projektu Jana Kostelecká.

Mapu všech kaváren najdete zde. Více informací o projektu PechaKucha Night Prague Window Gallery se dozvíte na tomto odkaze.

Sdílejte na
Related posts