27 5 2024 Lifestyle

S potěšením vás, naše milé čtenáře, zveme na přednášku o krajinářské architektuře. Na začátku června v Praze vystoupí pařížský ateliér Wagon Landscaping spolu s domácím ateliérem Terra Florida. Také vás zveme na komentovanou prohlídku nové výstavy Život je dobrá věc v galerii Prostora.

Terra Florida Kruh Wagon Landscaping

Přednáška zástupců Mathieu Gontier a François Vadepied ateliéru Wagon Landscaping s názvem Krajina po ruce představí jejich vlastní projekty, které ukazují možné způsoby rozvoje krajiny, péče o místo a řešení různých omezení (klima, půda, využití, materiály a dostupné zdroje atd.). Pracují výhradně s místními materiály, rostlinami, historií a podmínkami a ty se snaží netradičně využít pro současné krajinářské řešení, které vychází z respektu a ze zájmu o místní podmínky. Ve svých návrzích nových zahrad a parků se snaží minimalizovat přesuny hmot a soustředí se na význam zeminy.  Tak vznikl i jejich inovativní projekt asfaltové zahrady Jardin des Joyeux (2016), s využitím asfaltových povrchů pro krajinářské řešení. Více info na Kruh.cz.

Přednášku doplní tuzemský krajinářský atelier Terra Florida, který byl založený v roce 1996. Krajinářské architektky Zuzana Štemberová a Lucie Vogelová představí projekt – transformace bývalého dolu Františka Josefa v Dubí, který ukazuje obnovu místa se zachováním lokální identity a industriálního charakteru. Dále pak realizaci nového lokálního parku V Zápolí, konverzi brownfieldu na park Waltrovka a Památník holokaustu Romů a Sintů v Čechách, v Letech u Písku nebo dlouhodobý projekt Drážní promenáda a liniový park Vršovice a Strašnice.

Výstava Život je dobrá věc představuje sbírku malířky Jany Vojnárové a malíře Josefa Bolfa. Komentovaná prohlídka se uskuteční ve středu 29. května od 17.30 za přítomnosti autorů a zakladatelky galerie Marcely Steinbachové. Výstava trvá od 17. 5. –  26. 7. 2024 za otevírací doby středa–pátek 14–17.30. Sbírka ukáže například díla Jiřího Petrboka, Daniela Pitína, Krištofa Kintery, Jana vytisky a mnoha dalších umělců. Více info v události.

Sdílejte na
Related posts