S blížící se vánoční sezónou se otevírá ve výjimečném prostoru kubistického Domu Diamant v Praze pop-up store liberecké značky Lejaan. Máte možnost si v noblesním interiéru vyzkoušet vlastnosti všech nabízených materiálů Lejaan, na vlastní oči si ověřit odstíny jednotlivých barev i možnosti jejich vzájemného kombinování a to od 28. listopadu do 17. prosince.

Dům Diamant, situovaný na rohu Spálené a Lazarské, představuje jednu z nejvýznamnějších památek kubistické architektury v Praze. Tento architektonický skvost, navržený Emilem Králíčkem v roce 1912 a dokončený v roce 1913, je mistrovským dílem raného kubismu a stálým připomenutím bohaté historie a kultury první Československé republiky. Jeho fasáda je typickým příkladem kubistického stylu, který je unikátní svým geometrickým tvarem a ostrými liniemi, odlišujícími se od tradičních architektonických stylů. Dům byl postaven pro Adolfa Hoffmeistera, významného spisovatele, politika a představitele prvorepublikové avantgardy.

Výjimečnost letošnímu pop-up storu Lejaan dodává spojení tvůrčí energie tří ryze českých brandů. Prostor poskytla sklářská značka BOMMA, která od roku 2012 proměňuje interiéry křišťálovými ručně vyráběnými svítidly. Její sesterská sklárna Rückl vybavila BOMMA Ateliér nápojovými sety a vázami z broušeného křišťálového skla. Původní nábytek, navržený na míru, harmonicky spolupracuje s moderními prvky interiérového designu od předních světových značek. Spojením kubistické architektury, funkcionalistického designu, moderních svítidel a luxusního povlečení vzniklo něco, co musíte zažít doslova na vlastní kůži.

kde: Lejaan pop-up 2023 – BOMMA Ateliér, Dům Diamant, Spálená 82/4, Nové Město, Praha 1.

kdy: Každý den od 28. 11. do 17. 12. od 11 do 19h včetně víkendů.

Sdílejte na
Related posts