Manifesto Smíchov uspořádá ve dnech 11.-13. září Sustainable festival, sérii besed a panelových diskusí na téma udržitelnosti. Akci zahájí páteční Retro párty a zakončí projekce dokumentárního filmu A Plastic Ocean. Výrazné české osobnosti ze širokého spektra oborů od módy, potravinářství, energetiky, odpadového hospodářství po architekturu nebo surfování se podělí o to, jak přispívají ke snížení ekologické stopy ve svém odvětví, profesi nebo životním stylu. Diskusemi bude provádět environmentálně zapálený surfař a autor podcastu S Jakubem na vlnách, Jakub Michna. 

„Manifesto vzniklo s myšlenkou navrátit život do nevyužívaných míst ve městě a obyvatelům přilehlých čtvrtí dát nový důvod a prostor k setkávání. To, že se od počátku snažíme o ohleduplný přístup k životnímu prostředí a o to, abychom snížili náš environmentální dopad, je pro mě stejně samozřejmé, jako zastavit vodu, když si čistím zuby. V dnešní době to není žádný aktivismus, neumím si představit, že bych se k podnikání stavěl jinak. Těším se, že se sám potkám s lidmi, kteří to vidí stejně, i když se věnují úplně odlišným činnostem,” zve na událost zakladatel Manifesta Martin Barry.

V sobotu 12. a v neděli 13. září vždy od 14 do 18 hodin se v diskusním křesle vystřídá dvacítka hostů. Soňa Valčíková z Kokoza promluví o kompostování a žížalách, Jana Jarošová o zamezování vzniku odpadu díky projektu Bezobalu, Lubomír Krupa o tom, jak jeho značka Paletky přetváří vysloužilé palety v nábytek. Udržitelnosti v gastronomii se věnuje Daniel Vach ze Sens Foods a Vítek Cirok přiblíží, jak vzniká rum Flor de Caña se známkou zodpovědného původu. O slow fashion popovídá zakladatelka značky La Femme MiMi a oděvní návrhářka Mimi Lan Nguyen. Na programu nebude chybět Pavel Zedníček z Institutu cirkulární ekonomiky, nebo influencerky Dewii + Nikoleta Kováčová. Velkým tématem bude udržitelná energie a Lenka Hořáková z Nano energies přiblíží, jak se taková elektřina dostává do sítě a že využívat ji u sebe doma může každý – Manifesto je napojeno na obnovitelnou energii již od roku 2019.

Akce je přístupná zdarma a koná se ve venkovním prostoru.

Sdílejte na
Related posts