Studio Planet Zen je od svého počátku součástí hotelu Maximilian v Haštalské 14 a jeho útulné prostředí jsme si zcela zamilovali. Chodíme sem nejen opečovávat těla, ale také na schůzky do brasserie v přízemí. Po vstupu do hotelu se vydáte k výtahu, sjedete jedno patro dolů a ocitnete se v autentickém thajském prostředí. Jemná zvonkohra, tlumené světlo, něžná vůně, diskrétní šatna a měkký župan, to vše předchází té nejkvalitnější masáži od terapeutů z Thajska, Bali, Sumatry a Indie, Filipín či Laosu.

Majitelka studia Kateřina Pos Nová žila v 90. letech pět let v Thajsku, kde na vlastní kůži zjistila, jaké výhody i účinky má akupresura na zdraví i pohodu organismu. „Zajímala jsem se o principy i techniky jejich starodávných terapií – nejprve jsem si udělala kurz klasické thajské masáže ve vyhlášeném chrámu Wat Pho v Bangkoku, později jsem vystudovala i kurz reflexologie při University of Colombo. Po návratu zpět domů jsem zjistila, že zde není žádné masážní studio, které by poskytovalo služby v kvalitě, na jakou jsem zvyklá, a tak jsem se i s kamarádkou rozhodla si založit vlastní,“ popisuje začátky.

Planet Zen brzy oslaví 20 let – a jak zmiňuje zakladatelka studia, v průběhu těchto dvou dekád se také změnil přístup k péči o své zdraví a tím pochopitelně i o své tělo. „Zpočátku k nám chodili převážně klienti, kteří si při svých cestách do Asie zamilovali asijské masáže a neměli tak obavy přijít k nám do studia. V průběhu let k nám však začali chodit i klienti, kteří si z masáže vytvořili návykový rituál, stejně tak jako třeba chodí na pedikúru nebo k holiči. A to nejen jako podpůrnou aktivitu při léčbě chronických obtíží pohybového aparátu, ale především jako prevenci. Zejména ayurvéda je díky svým uvolňujícím účinkům i na psychiku téměř návyková. Ayurvédské léčebné pobyty v Indii i na Srí Lance si získávají stále více příznivců a my jsme schopni po jejich návratu zpět do České republiky zajistit „ambulantní” pokračování jejich benefitů z těchto procedur,” doplňuje.

Nově rozšířili nabídku procedur o obličejové terapie – hloubková masáž obličejových svalů Zenlift pomáhá zpevnit kontury a svalstvo a tím tak redukovat vrásky i povislou kůži. Je výborným doplňkem pro všechny, kdo praktikují obličejovou jógu. V průběhu celého února si můžete zakoupit dárkové certifikáty pro dvě osoby se slevou 30 % a užít si tak párovou masáž. Více info na planetzen.cz.

Sdílejte na
Related posts