Dlouhodobý koncept diskusí a přednášek pod názvem SmetanaQ Talks odstartuje v podobě minikonference oficiálního doprovodného programu Mercedes-Benz Prague Fashion Weeku.

SmetanaQ Talks: Fashion
Minikonference na téma překračování hranic v módě
9.–10. 9. 2020, od 16:00 hodin
SmetanaQ, Smetanovo nábřeží 334/4, Praha 1
Vstup zdarma na základě předchozí rezervace přes GoOut.cz.

Udržitelnost

Program se po dobu dvou podvečerů bude v rámci udržitelnosti věnovat také inovativním materiálům a technologiím v podání Elišky Knotkové z matériÓ Prague a Marie Niny Václavkové z Offcuts.  Dotkne se jí však i téma Digitální módy Žil Julie Vostálové a Heleny Todd, v níž je spatřován úsporný trend přesahující do výroby a fotorealistické prezentace oděvu. 

Identity

S nejnovějšími trendy v oboru souvisí téma identity. Na módě bez ohledu na gender je v Česku postavená tvorba designérky obuvi Karin Onderkové pod značkou Shoedaism či návrhářky Dominiky Kozákové, jejichž diskusi doplní účast hosta Miss Petty Pisces. Přednáška stylistky Kamily Vodochodské se zase zaměří na nátlak trhu při hledání a vyjadřování osobního stylu či módní identity a jeho dopad na lidskou psychiku i životní prostředí. 

Business

Na maloobchodní prodej designérské tvorby v lokálním kontextu bude zaměřená panelová diskuse za účasti návrhářky Kláry Nademlýnské, Jakuba Berdycha Karpelise ze studia Qubus a Lucie Totterové z Deelive. Rozhovor respektované odbornice a moderátorky programu Veroniky RuppertAntonínem SoukupemLAFORMELA návštěvníkům programu zase poodhalí zákulisí spolupráce se zahraničními obchodníky, z showroomů a přehlídek na týdnech módy v Miláně, Paříži či Budapešti. Svými tipy na to, jak využít 

nejmodernější nástroje, trendy a technologie s minimálními rozpočty v pětačtyřicetiminutovém bloku, namotivuje specialista online marketingu Daniel Klíma. Přímo z přehlídkových mol budou až do soboty 12. září k zakoupení see-now-buy-now kolekce návrhářských značek ze SmetanaQ Showroomu  mezi které patří ODIVI, HANA FRISONSOVA, Daniela Peskova, Dominika Kozáková, Naut. Pop-up tvůrci ve středu doplní Koktejlem s designéry

Jací jsou čeští designéři obchodníci? Je catwalk přežitek? Je udržitelnost stále tématem číslo jedna? Na tyto i další tyto otázky se tito přední čeští designéři, odborníci, prodejci a teoretici budou snažit odpovědět. 

SmetanaQ je dům na Smetanově nábřeží v centru Prahy, kde se setkávají lidé, jež spojuje zájem o kulturu, umění a design. Součástí konceptu budovy jsou prostory výstavní galerie zasvěcené umění a designu, které disponují třemi citlivě zrekonstruovanými sály s výhledem na panoráma Pražského hradu a Petřín. V prvním patře se nachází prostor pro začínající umělce a designéry v podobě sdílených ateliérů a prodejního prostoru SmetanaQ Showroom. Zde se mohou návštěvníci setkat s návrháři a designéry na jednom místě, přímo tam, kde jejich práce vzniká. Srdce domu tvoří rodinný podnik SmetanaQ Café a Bistro. Společně s ním se v přízemí budovy nachází koncept store zaměřený na prodej současného českého designu a módy i produktů pod jeho vlastní značkou Deelive. 

Středa, 9. 9. 2020

16,00 Panelová diskuse: Retail: Disciplína, kde zákulisí hraje hlavní roli
Přednášející: Klára Nademlýnská, Jakub Berdych Karpelis​​ (Qubus design), Lucie Totterová (Deelive)
Moderátor: Veronika Ruppert

17,15 Rozhovor: Inovativní materiály, technologie a udržitelnost v módním průmyslu
Přednášející: Eliška Knotková (matériO Prague), Maria Nina Václavková (Offcuts)
Moderátor: Veronika Ruppert

18,30 Přednáška, diskuse: Jak vydělat peníze v roce 2020
Přednášející: Daniel Klíma

19,45 Moderovaná diskuse: Digitální móda: možnosti a alternativní formáty prezentace oděvu
Přednášející: Žil Julie Vostálová, Helena Todd (TransformerJacket)
Moderátor: Veronika Ruppert

13,00 – 21,00 Pop-up kolekcí z přehlídek návrhářů prezentujících na Mercedes-Benz Prague Fashion Week: ODIVI, HANA FRISONSOVA, Daniela Peskova, Dominika Kozáková, Naut

21,00 Koktejl s designéry
Občerstvení od SmetanaQ Café & Bistro

Čtvrtek, 10. 9. 2020

16,00 Odivi Talk 
Přednášející: Iva Burkertová (ODIVI), Klára Dudáková (ODIVI), Aneta Průšková (ADVA), Barbora Vilišová (Second hand 1981)
Moderátor: Olga Egler 

17,15 Přednáška: Udržitelnost jako buzzword. Styl jako buzzword. Módní osobnost jako otazník často visící nad aktuálním sebevyjádřením?
Přednášející: Kamila Vodochodská

17,30 Rozhovor: Zahraniční showroomy
Přednášející: Antonín Soukup (LAFORMELA)
Moderátor: Veronika Ruppert

19,45 Moderovaná diskuse: Identity
Přednášející: Dominika Kozáková, Karin Onderková (Shoedaism), Miss Petty Pisces 
Moderátor: Veronika Ruppert

21,00 Bublinky a Qubus design Pop-Up room v Deelive design store
Prezentace kolekcí nominovaných na CGD a EDIDA, limitované jednokusové autorské práce

13,00 – 21,00 Pop-up kolekcí z přehlídek návrhářů prezentujících na Mercedes-Benz Prague Fashion Week: ODIVI, HANA FRISONSOVA, Daniela Peskova, Dominika Kozáková, Naut

Sdílejte na
Related posts