Česká designérka Lucie Koldová přináší na trh nejnovější módní doplněk – dámské hodinky IDA. Tyto hodinky jsou skvělým příkladem elegance a řemeslného mistrovství, o čemž svědčí i jejich zařazení do exkluzivní kolekce renomované značky ROBOT. Jako tvář této kolekce byla vybrána česká top modelka a filantropka Tereza Maxová.

Inspirací pro Koldovou bylo dílo Františka Víznera, československého skláře, jehož práce zdobí mnohé slavné interiéry a jsou součástí kolekcí světových muzeí, jako je MOMA nebo Louvre. Koldová se nechala inspirovat Víznerovou ikonickou miskou se špičkou, což se odráží v designu ocelového pouzdra hodinek. Dynamický a nadčasový design je doplněn výrazným koženým řemínkem.

Model hodinek nese jméno IDA po dceři Františka Víznera, Idě Víznerové, která pokračuje v odkazu svého otce. Hodinky tak symbolizují nejen umění, ale i tradiční řemeslné hodnoty značky ROBOT.

Fotografie z představení nových hodinek IDA 30. 11. 2023.

Josef Zajíček, zakladatel značky ROBOT, vyzdvihuje hodinky IDA jako unikátní šperk, který odráží bohaté české umělecké a řemeslné dědictví. Tyto hodinky jsou prvním krokem značky do světa dámského hodinářství a stávají se jedinečným klenotem v jejich nabídce.

Hodinky IDA byly vyrobeny s láskou k technice a řemeslné zručnosti v manufaktuře v Novém Městě nad Metují, kde se vyrábějí v malých sériích. Srdcem hodinek je švýcarský strojek La Joux-Perret G100 s osmašedesáti hodinovým chodem. Jsou dostupné ve variantách SILVER, NERA a ROSA, každá s vlastním unikátním designem a sférickým safírovým sklíčkem.

Tereza Maxová, která se stala tváří kampaně fotografa Petra Jandery, sdílí hodnoty spojené s českými produkty a je hrdou ambasadorkou této značky. Lucie Koldová s nadšením zdůrazňuje svou vášeň pro design a inspiraci dílem Františka Víznera: „Mnohokrát zmiňoval, že nikam nespěchá, že má dost času a šel dál za svým cílem. Dosáhl věčného mistrovství, kterému bych se jednou chtěla přiblížit. Stejně jako on, miluji svou práci a nedokážu bez ní žít. Stejně jako jemu i ke mně přišlo sklo vlastně náhodou a oba jsme tuto příležitost proměnili ve vášeň. Stejně jako on sklo považuji za věčný materiál.“

Více info na stránkách robot-watch.com.

Sdílejte na
Related posts