V aktuálním únorovém vydání Dolce Vity jsme se více než kdy jindy zaměřili na architekturu. Vyzpovídali jsme pětici zástupců „jiné“ generace tohoto oboru v Česku, navštívili jsme domy modernistických architektů po celém světě a zmapovali jsme pro vás rakouský Salcburk. Postavte si svůj vlastní styl podle našich měřítek!

Začátek roku 2023 přináší skvělou zprávu. Česko bude mít novou hlavu státu, se kterou se budeme moci po letech zmaru, záškodnictví a zášti konečně pustit do obnovy zvětralé důvěry a důstojnosti. Jak příznačné, že v této době vychází i nové číslo časopisu Dolce Vita, které jsme zasvětili architektuře, práci, budování… Stěžejním materiálem je pětice rozhovorů s lidmi, jež jsme vybrali na základě jejich přínosu rozvoji české architektury. Seznámíte se s odborníky, kteří do oboru přinášejí jiný pohled, jiné přístupy a jiné motivy, než jakým jsme byli dosud uvyklí. Všem je společné, že se nevěnují pouze jednotlivým projektům, ale pracují v širším kontextu: pořádají soutěže, uvažují o komplexním fungování měst nebo se zabývají tím, za jakých podmínek architektura vůbec vzniká. 

Jako protipól k teoriím a abstraktním úvahám nabízíme výběr konkrétních domů, jež si architekti z nejrůznějších konců světa postavili sami pro sebe. Kde jinde lépe uvidíte, zda se toho, co hlásají, také sami drží.

Oslovili jsme také několik vlivných zástupců mezinárodního designu, aby se s námi podělili o tipy na tvůrce, které bude v nadcházejícím roce dobré sledovat. Pohledem do budoucnosti je také představení vybraných digitálních projektů předních módních domů a klenotníků, ať víte, kde si máte pořídit své první virtuální tenisky a do čeho obléknout svého avatara. Ale než se všichni přesuneme do metaverza, budeme dál pracovat ve fyzických kancelářích s kolegy a kolegyněmi z masa a kostí – v našem módním editorialu se proto můžete inspirovat, co si do tohoto více než reálného světa vzít na sebe. 

V tomto čísle vás rovněž vezmeme na výlet, nepojedeme však nikam daleko. Dozvíte se, že rakouský Salcburk není jen Mozart a čokoládové kuličky. Až pojedete na lyže, udělejte si tam zastávku, ukážeme vám, co nepřehlédnout. Jako obvykle i v prvním vydání roku 2023 najdete moře pozoruhodných projektů a krásných objektů. A také jednu novinku – esej. V každém čísle přizveme zástupce nejrůznějších oborů, aby se s námi podělili o svůj pohled na věci kolem nás. 

Milé čtenářky, milí čtenáři, s novým rokem nastává čas zase začít, ale také s ním něco končí. Rád bych se s vámi v roli šéfredaktora rozloučil a poděkoval vám za vaši přízeň.

Vladan Šír

Roční předplatné časopisu Dolce Vita + vůně do auta LUMINIA Wild Jasmine

Objednejte si roční předplatné časopisu Dolce Vita za 990 Kč a získejte 10 vydání a vůni do auta LUMINIA Wild Jasmine v hodnotě 1389 Kč jako dárek.

Objímající vůně divokého jasmínu dodá vašim cestám jemnou esenci s nádechem elegance. V kolekci značky Luminia jsou difuzéry svěžích citrusových, jemných květinových a bylinkových, sladkých ovocných, kořeněných, krásných dřevitých či záhadných orientálních vůní. Originální vonný difuzér je navíc pozlacený 24karátovým zlatem. 

Více info na luminia.com.

Objednejte si předplatné.

Sdílejte na
Related posts