Květnové vydání magazínu Dolce Vita s podtitulem HIDEAWAY právě urazilo cestu z tiskárny na pulty novinových stánků. Tím to ale zdaleka neskončilo. Uvnitř časopisu najdete spoustu cestovatelské inspirace, ať už toužíte po odpočinku, nebo po poznávání nových míst, skrývajících architektonické unikáty i designové novinky.

Velkolepý návrat
Konec dubna je pro kreativní tvůrce, designérské značky i výrobce nábytku a doplňků z celého světa milníkem. Na jeden jarní týden všichni opustí své ateliéry a kanceláře a vyrazí do Milána představit svou tvorbu a pokochat se produkcí konkurence. Náš redaktor Adam Štěch na devíti stranách shrnuje to nejzajímavější, co na Salone del Mobile viděl.

Design is in the Air
Po třech letech uzavírek byl loni konečně otevřen zbrusu nový Terminál 1 coby vlajková loď pařížského letiště Charlese de Gaullea. Vaší pozornosti by ovšem neměly ujít ani novinky na druhém terminálu, jehož odletový salonek si vzalo do parády francouzské studio Chzon vedené interiérovou architektkou Dorothee Meilichzon.

Tropické formy
Mytický ostrov uprostřed Atlantického oceánu. Madeira. Návštěvníky láká nejenom na své mikroklima a nedotčenou přírodu, ale také na fantastickou architekturu. Fotografka a výtvarná umělkyně Taja Spasskova pro nás některé příklady jejích architektonických skvostů zmapovala během své nedávné návštěvy. 

Dita Pepe
Už před tím, než začala fotografovat, ji bavilo sledovat, jak žijí jiní lidé a na jejich místě si představovala samu sebe. Tento zájem pak fotografka Dita Pepe přetavila v ústřední téma své umělecké tvorby. Její snímky pracují především se žánrem portrétu a jsou charakteristické tím, že je po boku fotografovaných subjektů zobrazena i jejich autorka – jednou jako manželka s mužem a dětmi, jindy jako prostitutka nebo sousedka od vedle. Kromě těchto foto sérií, jež jsou s úspěchem vystavovány v Česku i zahraničí, svou tvorbu prezentuje formou oceňovaných autorských knih. V rozhovoru se Dita Pepe ohlíží za svými začátky a přibližuje, co po letech strávených na umělecké scéně objevuje ve své práci nového.

Letoviska
Marrákeš, Atény, Menorca, New Haven v Connecticutu, Tokio nebo Praha? Cestovatelské vášni a fantazii se meze nekladou. Aby vaše prázdninové zážitky byly opravdu plnohodnotné a co nejvydatnější, vyberte si takový hotel, který je ještě umocní. My vám budeme vždy nápomocni.

Hadí žena
Před 75 lety se do dámských šperkovnic vplížil mytický had, své hladké tělo záhy ovinul také kolem kožených doplňků a stal se nedílnou součástí DNA italského šperkařského domu. Bulgari Serpenti píše nekonečný příběh, na jehož nové kapitoly všichni netrpělivě čekáme.

Karlínská svatyně
Po přečtení reportu Petra Jansy o zbrusu novém kamenném butiku značky Byssine v pražském Karlíně vás už před jeho návštěvou nic neochrání. Váš kosmetický necesér se už třese, až ho naplníte přípravky značek, jako je španělská Ayuna, rakouské Saint Charles nebo Max & Me i americká Agent Nateur.

Kartáček a přezůvky s sebou
Jak opravdu poznáte a prožijete výjimečnou architekturu? Ideálně z postele. Neexistuje nic lepšího než v historicky významných domech přenocovat. Naštěstí tuto službu už řada majitelů a nadací, které se o podobné objekty starají, nabízí. My jsme využili pozvání do devíti takových fantastických objektů, které se mohou stát vaší další prázdninovou štací.     

Roční předplatné časopisu Dolce Vita + dva doplňky stravy od české značky Anna Brandejs

Objednejte si roční předplatné časopisu Dolce Vita za 990 Kč a získejte 10 vydání a doplňky stravy Anna Brandejs v hodnotě 1980 Kč jako dárek.

Liposomal Vit. C & Magnesium by ANNA BRANDEJS podpoří vaši imunitu a energii stejně jako pleť, klouby a kosti. Nejoblíbenější doplněk stravy na vlasy, Beautiful Hair by ANNA BRANDEJS, obohacený o dalších pět aktivních látek zastaví jejich stárnutí, vypadávání a dokonce i šedivění.

Více info na annabrandejs.cz

Objednejte si předplatné.

Sdílejte na
Related posts