Ve Španělsku v maličkém údolí Vallès Occidental už od pradávna stojí starý opuštěný třípatrový statek. A právě tato hospodářská budova zaujala Francesc Rifé Studio, se svou základnou v Barceloně. Tehdejší struktura farem byla hodně složitá. Každá budova měla svou určitou funkci a nikdy, ale opravdu nikdy, nesměly chybět stáje pro koně.

Projekt Sant Martí House měl zachovat právě všechny tyto autentické prvky a přidat jim trochu moderního minimalistického šmrncu. Designéři zachovali nejen původní stavební materiály (například tmavý kámen, dubové dřevo, keramiku či cihly), ale i původní tvary budov a zemité odstíny exteriérů.

Interiéry jsou rozděleny pomocí posuvných nebo skládacích dveří a tím dovnitř prostupuje spousta světla. Všude jsou vidět nádherné staré klenby a oblouky a vše je v kombinaci kaštanově hnědé a antracitově šedé. Hlavní budova slouží jako velký obývací prostor k pořádání rodinných akcí, proto jsou všude dlouhé masivní dřevěné stoly a kabinety. A pak tam hlavně nesmí chybět stáje s koňmi, kterým jsou k dispozici i rozlehlé zahrady statku.

Sdílejte na
Related posts