„Šperk je intimní architekturou pro krajinu lidského těla,“ řekla kdysi první dáma českého šperku Eva Eisler a my, dojati jejím vyznáním, se zamýšlíme nad klenoty, které si navlékáme, ale i těmi, které nás obklopují. Současný šperk chce být vidět, šokovat svou velikostí i barvou. A ani architektura nezůstává pozadu. Ještě naposledy se ohlížíme za letošním Designblokem a přinášíme výběr projektů, které nás nejvíce zaujaly. Se šperkařoku Markétou Kratochvílovou vzpomínáme na její začátky a těšíme se na budoucnost. Objevujeme opomíjenou krásu modernistických dveřních klik a madel a procházíme se staronovými průmyslovými areály, které dostaly druhou šanci. Sladký listopad je nabitý starými příběhy se šťastným koncem.

Česká ambasáda v Káhiře od architekta Karla Filsaka je pozdním monumentem československého brutalismu.

Jeden z bytů ve vile Bianca od Jana Kotěry se dočkal slušivého upgradu podle projektu studia Komon architekti.

Šperkařka Markéta Kratochvílová je bezesporu jednou z nejvýraznějších osobností tohoto oboru u nás. Před sedmi lety založila vlastní Bold Studio a je také držitelkou dvou ocenění Czech Grand Design.

Přinášíme malé ohlédnutí za týdnem nabitým designem, sluncem a kreativní energií na festivalu Designblok ’23.

Kliky a madla. Dotýkáme se jich a otevíráme s nimi dveře každý den, aniž bychom si uvědomovali, že to jsou v podstatě drobné šperky, jež dekorují architekturu.

Na konci září byl zpřístupněn areál Automatických mlýnů v Pardubicích. A my jsme se zamysleli nad tím, jaké další příkladné konverze starých průmyslových budov se v česko-slovenském prostředí v poslední době odehrály.

Sama pro sebe si francouzská architektka Charlotte Perriand navrhla intimní a s tradiční horskou architekturou splývající chatu ve středisku Méribel.

Roční předplatné časopisu Dolce Vita + hedvábný šátek Silky Gang

Objednejte si roční předplatné časopisu Dolce Vita za 990 Kč a získejte dárek v hodnotě 1 990 Kč.

Ilustrované šátkové kolekce Silky Gang představují známé i méně známé pohádky a příběhy zpracované do výtvarné zkratky. Za každým vzorem se skrývá spolupráce Martiny Karafiátové, zakladatelky značky, s různými českými ilustrátory. Tato malá umělecká díla na hedvábném čtverci jsou stejně jako grafické listy číslována a jedno z nich může dorazit až k vám domů spolu s prosincovým vydáním. Čtením k dokonalosti.

Více info na silkygang.cz.

Objednejte si předplatné.

Sdílejte na
Related posts