Kanceláře technologického start-upu Outreach měly trochu neosobní a chladnou atmosféru. Problém sofistikovaně vyřešila interiérová designérka Zuzana Bošková, která má s návrhy kancelářských prostor bohaté zkušenosti. Páté patro holešovické kancelářské budovy Visionary proměnila v útulné místo s přátelským vibem a vzdušnými prostory.

„Když jsme do prostoru vstoupili poprvé, působil tmavě a neútulně. V návrzích jsem tedy pracovala nejen s rozmístěním jednotlivých pracovních míst, ale mým hlavním cílem bylo celý interiér rozzářit a zjemnit. Vzhledem k jeho jednolitosti bylo také třeba najít řešení, jak vytvořit klidnější místa určená pro schůzky a soustředěnou práci, aniž bychom museli do prostoru zasahovat stavebně,“ popisuje zadání interiérová designérka Zuzana Bošková. Původní dispozice se podařilo upozadit a naopak nechat vyniknout prvkům, které napomohly k příjemné atmosféře. 

V jádru, kde se nyní nachází jedna ze dvou kuchyní a zasedací místnosti, byla absence denního světla umocněná černým stropem a šedým zátěžovým kobercem. Tmavé jádro interiéru a již existující černý strop Zuzana Bošková rozjasnila pomocí závěsných svítidel Formakami z rýžového papíru od značky &Tradition. Dále nahradila koberec vinylem v dekoru dřeva. Tím se jí povedlo vytvořit dojem vzdušného a světlého prostoru i tam, kde nejsou okna. Prosklené stěny uměle vytvořených místností doplnila o textilní závěsy. Jejich zatažením lze získat více soukromí během probíhajících meetingů.

V rámci kanceláří mělo vzniknout nejen zmíněných 70 pracovních míst, ale také několik zasedacích místností, chill-out zóny a kuchyně, které budou sloužit k potkávání se, odpočinku a jako alternativní místo pro práci. „Je velmi důležité, aby v podobných interiérech vždy byla část prostorů nepracovních. Koutek, kam se každý může na chvíli schovat a relaxovat. Jde o prvek, který ráda opakuji v každé zakázce kanceláří a kladu na něj důraz,“ doplňuje Zuzana Bošková.

Vzniklo tedy několik společenských místností, v čele se dvěma kuchyněmi. První, laděnou do barvy kašmíru, doplňuje 3,5 metru dlouhý dubový stůl sloužící ke společným obědům. Také druhá kuchyně, tentokrát v odstínu olivově zelené, nabízí posezení pro větší skupinu osob, a to u čtyřmetrového ostrůvku s barovými židlemi. Dalším výrazným prvkem v této části kanceláří je přiznaný industriální strop. Stoly i posezení včetně gauče najdou zaměstnanci i v chill-out zóně vybavené uklidňujícím světle šedým nábytkem a situované do prostor, kam proniká dostatek denního světla. 

„U kanceláří pracuji s neutrálními odstíny, které neruší a nerozptylují mysl. Současně si dovolím oživení v podobě výraznějších prvků – například sytě modré židle –, kterými předejdu tomu, aby prostory působily fádně a uniformně,“ vysvětluje Zuzana Bošková. Ve vybavení kanceláří Outreach Prague zkombinovala kousky od českého výrobce Master & Master a skandinávských značek, převážně v tlumených pastelových barvách. 

Více informací o designérce najdete na zuzanaboskova.com.

Sdílejte na
Related posts