Revitalizace Moravského náměstí byla jednou z největších výzev, které v mmcité letos čelili. Ve spolupráci s architektonickým studiem Consequence Forma architects vznikla nepřehlédnutelná lavička, jež obkresluje centrální část parku.

O přeměně dnešního „Moraváku“, jak se náměstí přezdívá, se v Brně diskutovalo prakticky od konce druhé světové války, kdy z veřejného prostranství zmizel Německý dům. Novou podobu prostoru dala architektonická soutěž z roku 2016, v níž uspěl návrh studia Consequence Forma architects. „Na tomto projektu lze dobře ukázat to, že pokud generální projektant, dodavatel stavby a investor intenzivně spolupracují a táhnou za jeden provaz, lze realizovat kvalitní veřejný prostor, který obstojí ve světovém srovnání,“ shodují se architekti Martin Sládek a Janica Šipulová.

Eliptická lavička, která měří 120 metrů a váží 18500 kg, obkresluje centrální část parku tvořenou vodní plochou s proměnlivým charakterem: může ji tvořit vodní hladina, mlžné trysky nebo klasické fontány a může sloužit i k pořádání divadelních nebo hudebních představení.

Více info najdete na mmcite.com a consequence.cz.

Sdílejte na
Related posts