V malebné horské vsi Příchovice u Kořenova, na pomezí Krkonoš a Jizerských hor, si dvě sestry vybudovaly novou chaloupku, která téměř totožně kopíruje svou původní předlohu – chalupu, v níž původní majitelé nějaký čas v horách pobývali i natrvalo. Zatímco za projektem domu stojí jejich rodinná firma Projectica, autorkou interiéru, který si pohrává s prolínáním současných a historických prvků, je Denisa Kubíčková Strmisková.

Dostala název Dvě sestry a kromě rodiny si její přívětivou horskou atmosféru můžete užít také vy. Chaloupka je totiž určená také pro ubytování „lufťáků“. Původní chalupa se neotiskla pouze do formy domu, ale například ve fasádě jsou dodrženy tradiční postupy jizerské architektury. Všechny dřevěné prvky jsou vyrobeny ručně na míru, střechu pokrývá šindelová krytina z jesenického šindele a funkční okna s dvojsklem kopírují tradiční tvarování.

Výchozí předlohou byla ovlivněna také dispozice vnitřních místností. V přízemí je to velkorysá světnice s kachlovými kamny, posezením a zázemím kuchyně s možností rozevření francouzského okna a otevření celého prostoru do zahrady. Samostatná kuchyně orientovaná na východ zase atmosférou perfektně funguje na ranní snídaně a nabízí veškeré zázemí pro pohodlné vaření. V objektu se dále nacházejí dvě samostatné koupelny s WC a sprchou. V horním patře potom dvě ložnice s možností ubytování pro celkem osm osob. K chaloupce přiléhá také samostatná sauna.

„Design nábytku balancuje na hranici mezi minulostí a současností. Kombinovali jsme záměrně několik druhů a odstínů dřev, kovy a světlé tóny, v detailu se potom prostory promítá teplá oranžová barva,“ popisuje Denisa projekt. Mobiliář je navržený v jednoduchém tvarování a v kvalitních materiálech kovu či masivního dřeva. Řada nábytku je vyrobena na míru truhlářskými dílnami, nebo jde o repasi starých kusů nábytku a osvětlení. Ze současného designu zvolila dánskou značku Frama (jídelní židle a osvětlení v obývacím prostoru), jemné textilní svítidlo nebo svítidlo švédského výrobce Wästberg v kuchyni. Interiér je doplněný ilustracemi českých výtvarníků Tomski&Polanski tematicky zpracovávající právě prostředí Jizerských hor.

Více informací o chalupě najdete na dve-sestry.cz,

Práci interiérové designérky Denisy Kubíčkové Strmiskové si prohlédněte na denisastrmiskova.com.

Sdílejte na
Related posts