Díky své velikosti umožňují květináče Pots výsadbu vzrostlých stromů a zároveň jsou vysoce flexibilní, neboť je díky nožičkám nebo kolečkům lze snadno přemísťovat. Vyrábějí se na zakázku a vybírat je možné z deseti různých tvarů i velikostí.

Časté vlny veder vedou města, developery, ale i soukromé majitele bytů a domů k úvahám, jak do zastavěných ploch zakomponovat zeleň zkvalitňující ovzduší a přispívající k přirozené regulaci teploty. A právě s tím jim pomáhá liberecká značka Pots, která jako jediná v Česku vyrábí velkoobjemové květináče pro výsadbu rostlin a okrasné zeleně.

Součástí realizace v bytovém komplexu N!DO v Bratislavě byly kromě květináčů také velké světelné koule, které vznikly na zakázku.

„Květináče navíc slouží jako nadčasový designový prvek, který dotváří celkový vzhled parků, zahrad, venkovních teras a veřejných prostranství měst,“ říká majitel značky Jiří Smetana. Za pět let existence už jeho firma stačila překročit hranice České republiky, takže její produkci najdete i na Slovensku, v Polsku, Německu a a Rakousku.

Mezi její prestižní projekty patří vybavení pražské administrativní budovy Visionary, berlínského projektu Euref Kampus či bratislavského komplexu Nido, pro nějž vyrobila nejen květináče, ale rovněž světelné sklolaminátové koule jako součást exteriéru. Mezi posledními realizacemi vyniká zazelenění prostoru před Slovenským národním divadlem v Bratislavě.

Barva květináčů před Slovenským národním divadlem v Bratislavě byla vybrána tak, aby ladila s odstínem fasády budovy. Mají navíc výškově nastavitelné nožičky, takže s nimi lze pomocí mechanizace pohodlně manipulovat.

Prostranství před Slovenským národním divadlem bez květináčů

Prostranství před Slovenským národním divadlem s vysazenou zelení

Více se o zakázkové výrobě květináčů dozvíte na stránkách vyroba-kvetinace.cz. V případě zájmu o sériové květináče z modelových řad, které je možné konfigurovat velikostí, barvou, tvarem, připojením koleček nebo izolace, navštivte stránku pots.cz.

Sdílejte na
Related posts